Generálovi z ruskej tajnej služby FSB hrozí trest smrti?! Miliardy na rýchle dobytie Ukrajiny rozkradli.

Putin našiel vinníka 

859

Generál ruskej tajnej služby FSB Sergej Beseda skončil vo väzobnej väznici za to, že ukradol peniaze, ktoré mali Kremľu zaistiť ľahké víťazstvo na Ukrajine. Ale za neúspechy na fronte ruský prezident Vladimir Putin vďačí aj iným skorumpovaným veliteľom, píše poľský denník Gazeta Wyborcza. Práve Besedov osud je však teraz nejasný. Hrozí mu prísny trest. A možno aj smrť?!

Beseda bol šéfom odboru operatívnych informácií, čiže zahraničnej rozviedky, a zohrával kľúčovú úlohu v ukrajinskej hre Moskvy. A to nie od včerajška, ale už v zime 2014 velil pokusom násilne skoncovať s kyjevským „Majdanom“.

Z informácií, ktoré nezávislým médiám odovzdal zdroj zo samotnej FSB, zvaný Wind of Changes, vyplýva, že Putin zveril generálovi zorganizovať v susednej krajine „Antimajdany“. Ich účastníci, ako sľuboval Kremľu generál Beseda, mali vystúpiť proti kyjevským „neonacistom“ a vystlať kvetinami cestu ruským tankom.

Generál Beseda a jeho zástupca Anatolij Baluch pred mesiacom skončili v domácom väzení, ako hlásil server Agentura.ru, ktorý sa špecializuje na tajné služby. Teraz sa ukázalo, že dôležitý generál bol prevedený do najprísnejšie stráženého väzenia v Rusku, moskovského Lefortova.

Generál ruskej tajnej služby FSB Sergej Beseda

 Kam sa „zakotúľali“ dve  miliardy? 

Vladimir Osečkin z Gulagu.net, ktorému Wind of Changes odovzdáva informácie, vysvetľoval, z čoho je šéf rozviedky FSB obvinený. Mal k dispozícii obrovské peniaze, ktoré dostal z Kremľa na vyvolanie celonárodného povstania proti režimu v Kyjeve. Len v posledných mesiacoch mal k dispozícii desať miliárd rubľov (asi 110 miliónov eur) z tajnej časti štátneho rozpočtu. Podobné peniaze používajú aj na rozvracanie Slovenska.

Rusko totiž tají dokonca aj pred vlastnými zákonodarcami, na čo vynakladá asi 15 percent svojich výdavkov.

V hláseniach odovzdávaných Putinovi generál uisťoval, že v každom veľkom meste na Ukrajine zmobilizoval a zaplatil „až dve tisícky vyšportovaných mužov“ pripravených aktívne vystúpiť proti ukrajinským inštitúciám. Za týmito údernými oddielmi mali v každom meste nasledovať mnohotisícové davy proruských obyvateľov, ktorí mali s nadšením vítať ruské tanky.

Nie je nič divné, že Putina zlákala vízie, že zopakuje nekrvavé dobytie Krymu, a že vládca Kremľa nariadil svojim tankistom vziať si so sebou slávnostné uniformy pre prehliadku v Kyjeve, s ktorou sa počítalo už pár dní po invázii.

Drsné obvinenie Putina ruským špiónom Litvinenkom!  Zneužíval mladých chlapcov… 

 Generálovi hrozí doživotie, alebo aj  smrť 

Teraz sa armádni vyšetrovatelia pokúšajú zistiť, čo sa stalo s peniazmi, ktoré Beseda utrácal na fiktívnu sieť agentov a diverzantov. Generálovi hrozí doživotie. Možno dokonca smrť.

Rusko vystúpilo z Rady Európy, čím sa zbavilo záväzku dodržiavať moratórium na odsudzovanie na trest smrti, platné od roku 1997, kedy sa Moskva snažila splniť podmienky členstva v rade. Dnes mnoho dôležitých politikov, ako je napríklad bývalý prezident Dmitrij Medvedev, hlása, že je čas vrátiť sa k popravám zastrelením.

Osečkin v rozhovore s novinárkou Echa Moskvy a Novej gazety (obe médiá síce prerušili činnosť, ale ich redaktori sú veľmi aktívni na sociálnych sieťach) opísal mieru korupcie v ruskej armáde a tajných službách. Napríklad kontrolný úrad skúmal výdavky na smutne preslávenú Wagnerovu skupinu. Z desiatok miliárd rubľov sa k žoldnierom dostala najviac polovica.

Putinov vojak znásilnil na Ukrajine ročné dieťa a natočil sa pri tom. Pedofila v Rusku zadržali

FSB podľa informácií od Wind of Change tvrdí, že sa nemožno dopočítať ôsmich biliónov rubľov (asi 90miliard eur) vynaložených na obranu v posledných piatich rokoch. Uvedená suma zodpovedá štvrtine tohtoročného štátneho rozpočtu. „Peniaze sa zmenili na kryptomeny a generálske vily vo Francúzsku, Bulharsku a Španielsku,“ odhaduje Ovečkin.

Podľa názoru ľudí z Lubjanky (teda centrály FSB), ktorí tradične nemajú radi vojakov a bojujú s nimi o vplyv, korupčný mechanizmus v ohromujúcej miere vybudovali dvaja námestníci ministra obrany Sergeja Šojgua, Timur Ivanov a Ruslan Calikov. Oboch už pár mesiacov páli pôda pod nohami, a tak tlačili na rozpútanie vojny vo viere v starú ruskú zásadu, že „vojna zmaže všetky hriechy“.

Krásna podvodníčka Anna, ktorá oblafla aj Billa Gatesa a a užívala si to

Na korupcii na ministerstve obrany a na veľkopanský rozmarný životný štýl Šojgua, Ivanova a Calikova tvrdohlavo upozorňoval opozičný politik Alexej Navalnyj a ľudia z jeho Fondu boja proti korupcii. Ale Putin, než aby prípad preskúmal, urobil, čo mohol, aby odstránil opozičníka z verejného života. Najprv nariadil atentát a potom ho nechal uväzniť. A teraz za to platia životmi svojich poddaných v nepodarenej „bleskovej vojne“, napísala Gazeta Wyborcza.

Rusi mi zastrelili manžela a potom ma znásilnili pred naším synom, hovorí Ukrajinka Natalye