Informáciu o prepustení odsúdenej podvodníčky oznámil v piatok server BBC News s odvolaním sa na miestne médiá. Sorokinová sa natoľko úspešne vydávala za dedičku miliardára, že z bánk a luxusných hotelov vymámila služby a pôžičky za viac ako 200 tisíc dolárov, než sa na podvod prišlo. Čaká sa, že bude vyhostená do Nemecka, kam sa jej rodina prisťahovala z Ruska v čase, keď mala 16 rokov a medzitým získala nemeckej občianstvo.

Prepustenie z väznice údajne nasledovalo po tom, čo sa vlani v októbri počas pojednávania o podmienečnom prepustení ospravedlnila za svoje konanie. „Chcela by som len povedať, že sa naozaj hanbím a je mi skutočne ľúto, čo som urobila,“ povedala podľa denníka New York Post.

Podvodníčka, ktorá Oblafla aj Billa Gatesa! Vydávala za miliardársku dedičku a užívala si to

Sorokinová, vystupujúci pod falošným menom Anna Delveyová, predstierala, že disponuje majetkom asi 60 miliónov dolárov zo zvereneckého fondu v Európe. Falošnú identitu roky využívala na to, aby si užívala luxusného života v New Yorku. Žila v honosnom hoteli a stravovala sa v drahých reštauráciách. Dokonca z jednej banky získala pôžičku.

Súd s „miliardarskou dedičkou“, ktorá podvádzala celebrity aj banky, vyvolal veľký záujem

Podarilo sa jej okrem iného dostať sa aj s priateľmi na súkromnú večeru usporiadanú v New Yorku miliardárom Warrenom Buffetom pre tých najbohatšie z najbohatších. „Boli tam všetci. Trebárs Bill Gates,“ opísala už skôr. „Snažila sa predstierať, kým to šlo,“ konštatoval jej obhajca Todd Spodok na súde, kde argumentoval, že jeho klientku zviedol „lesk a pozlátko“ života v prepychu. K vynesenie rozsudku dorazila v čiernych šatách a topánkach, s okuliarmi s veľkými čiernymi obrubami. Prokurátori poukázali na to, že aj v tejto chvíli myslela na to, ako vyzerá, čo vraj dokazuje, že nemá výčitky svedomia. Plakala vraj len nad oblečením, ktoré vyfasovala vo väznici.

Podvodník si doma tlačil falošné šeky za ktoré si kupoval luxusné veci ako Porsche 911 a hodinky Rolex

Jej príbehu sa dostalo medzinárodnej pozornosti. Nakoniec sa stal námetom pre seriál spoločnosti Netflix. Väčší diel honorárov Sorokinová podľa tlače použila na úhradu dlhov a pokút. Svoje plány sa stvárnením života podvodníčka – tentokrát na základe knihy jej bývalého priateľa – ohlásila aj spoločnosť HBO.