Kanibal Eduard svojich troch kamarátov opil zabil a zjedol! Poslali ho za mreže na doživotie

2082

O vzťahu Rusov k alkoholu sa píšu celé romány. Prípad, ktorý sa odohral v Archangeľsku, však bohužiaľ nie je žiadny vymyslený príbeh. Eduard Selezňov (51) tam postupne opil svojich troch kamarátov (†34, †43, †59) tak veľmi, že upadli do etanolového limbu. Keď boli v bezvedomí, zabil ich a ich časti zjedol.

Scenár bol vždy rovnaký. Selezňov pozval kamaráta na pitku a nalial do neho toľko liehovín, až dotyčný zaspal. Potom ho zabil nožom a jeho mŕtvolu varil, aby potom mohol zjesť jej mäso. Ostatky, ktoré sa nedali zjesť, potom bez ostychu nahádzal do miestnej rieky. Ľudské mäso si schovával aj na neskôr vo vreciach, uviedol Daily Mail.

K trom vraždám došlo v období od marca 2016 do marca 2017. Mená obetí neboli zverejnené. Po vražde jedného z kamarátov sa nasťahoval do jeho bytu a rodičom obete povedal, že ich syn odcestoval za prácou do iného mesta. Policajtom, ktorí vyhlásili pátranie po nezvestnej osobe, povedal rovnakú historku.

Kanibal znásilnil a zmasakroval svoju priateľku

 Kanibal jedol okrem ľudí aj  psov a mačky 

Rovnakú lesť zvolil aj druhýkrát, keď sa nasťahoval k druhej obeti. Ďalší dvaja zavraždení kamaráti však nemali rodinu, ktorá by sa o ne strachovala. Podľa súdu sa Selezňov neživil iba ľuďmi, ale tiež psami, mačkami, vtákmi a ďalšími drobnými zvieratami, ktoré chytil na ulici a následne zabil. Časť pozostatkov zavraždených mužov ale polícia nakoniec našla.

Kvôli rozkladu a ich zmrzačenému stavu však bola identifikácia viac ako obtiažna. Selezňov sa k ubodaniu a zjedeniu kamarátov nakoniec na súde priznal. Psychiatri ho označili úplne príčetným. Keď vraždil a jedol svoje obete, veľmi dobre vedel, čo robí. Právnici kanibala sa snažili, čo im len sily stačili. Márne.

Polícia zadržala kanibala pri konzumovaní ľudskej pečene

 V base si už odpykáva trest za  dvojnásobnú vraždu 

Selezňov bol odsúdený za vraždy a kanibalizmus na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. V base to ostatne moc dobre pozná. K súdu ho totiž priviedli priamo z nej. Za mrežami si totiž odpykával trinásťročný trest za s kanibalistickým prípadom nesúvisiacu dvojnásobnú vraždu.