Ruska Anna Sorokinová túžila byť členkou americkej smotánky. Vymyslela si teda príbeh, že je nemeckou miliardárskou dedičkou a vo veľkom vstúpila do sveta boháčov z Manhattanu. Dokázala sa spriateliť s hollywoodskymi hercami, podnikateľmi a vymámiť z nich poriadny balík peňazí. Nikoho z nich ani vo sne nenapadlo, že majú dočinenia s geniálnou podvodníčkou! Nakoniec však spadla klietka, keď žiadala o pôžičku v banke a teraz jej hrozí až pätnásť rokov väzenia.

Kto by za touto detskou nevinnou tvárou hľadal podvodníčku? Príbeh Anny Sorokinovej šokuje celý svet. Anna, pôvodom z Ruska, vyrástla so svojimi rodičmi v Nemecku. Jej rodičia sa rozhodne netopili v peniazoch, avšak svoju dcéru sa snažili patrične zaopatriť. Ako sama Anna vypovedala, jej rodičia verili, že to dotiahne ďaleko. „Vždy sme platili jej výdavky, jej nájom a ďalšie veci. Uisťovala nás, že sú to tie najlepšie investície. Nevadilo, keď potrebovala vtedy či onehdy viac peňazí. Budúcnosť pre ňu bola vždy žiarivá,“ povedal jej otec pre New York Magazine.

Od boháčov si nechala platiť dovolenky, im tie peniaze nebudú chýbať

„Moji rodičia odo mňa vždy mali vysoké očakávania. Verili mojím rozhodnutím,“ uviedla Anna. Vďaka podpore rodičov sa Anna dostala z malého mesta Cologne v Nemecku najprv do Londýna, kde študovala a neskôr do Paríža, kde pracovala ako stážistka v módnom časopise. Tam tiež pričuchla k blýskavému životu celebrít, ktorý ju toľko lákal. Neskôr sa teda vypravila priamo do Mekky módy a bohatstvo na newyorský Manhattan.

Na ostrove uprostred New Yorku, kde sa to len hemží celebritami a boháčmi, však nemienila pracovať. Namiesto toho sa premenovala a vymyslela si životný príbeh. V luxusnom hotely si prenajala apartmán na meno Anna Delvey a vyhlásila, že je nemecká miliardárska dedička. Jej rodičia mali obchodovať so starožitnosťami. „Z toho, čo viem, bola jej rodina vysoko postavená na nemeckom trhu starožitností,“ povedal šéf miliónovej technologickej firmy.

Jedno z jej luxusných ubytovaní

Anna sa stala rýchlo veľmi populárna. Dokázala oklamať nielen podnikateľov, zamestnancov hotela, ale aj celebrity. Navštevovala luxusné párty a večerala so známymi ľuďmi. Dokonca sa zúčastnila akcie organizovanej Warrenom Buffetom. Poznala sa aj s hercom známym z filmu Sám Doma Macaulayem Culkinom. Votrela sa aj do priazne Martina Shkrelima, ktorý je prezývaný ako »najnenávidenejšie muž Ameriky«. Od boháčov si nechala platiť dovolenky. Raz sa vypravila za cudzie peniaze do Benátok, druhýkrát zas do Maroka. Rolu miliardárskej dedičky, ktorá má tučný Trustový fond, dokázala zahrať skvele.

„Ľudia u nás v hoteli vždy bojovali o to, aby jej mohli odniesť batožinu do jej apartmánu. Doslova sa bili, pretože vedeli, že ich odmení stodolárovkou. Dostávali ich všetci, vodiči Uberu, bezdomovci, čašníci. Anna bola najštedrejší človek, akého som kedy spoznala,“ povedala o Anne Neffatari Davisová, ktorá pracovala ako recepčná v hoteli, kde bola Anna ubytovaná. V hoteli sa Anna správala, ako by jej to patrilo. „Ona to miesto v podstate riadila. Viete, ako napríklad Rihanna môže odísť odkiaľkoľvek s pohárom vína v ruke? Tak to bola Anna. A oni ju nechali, nikdy nezabudli povedať: Dovidenia pani Delveyová,“ uviedla Davisová.

Žena klamala, že sa zázračne zbavila rakoviny. Sú jej udelil pokutu 285 tisíc eur

Všetko sa však zrútilo vo chvíli, keď si chcela otvoriť luxusný klub v SoHo a na jeho rozjazd potrebovala veľké množstvo peňazí. Anna si chcela požičať 25 miliónov dolárov od banky v Los Angeles. Vymyslela si teda postavu istého Petera W. Henneckeho, ktorý mal pracovať pre známu banku vo Švajčiarsku, avšak bankári v meste anjelov veľmi skoro spoznali, že postava pána Henneckeho je vymyslená. V hoteli po nej začali vyžadovať čiastku 28 tisíc Eur a dlhy sa na ňu začali len sypať. Podvody ju nakoniec dostali do väzenia a v súčasnosti sedí na ostrove Riekers v ženskej väznici. Avšak na pobyt za mrežami si nesťažuje. „Nie je to tu vlastne tak zlé,“ povedala a dodala: „Ľudia si myslia, že je to hrozné, ale ja to vidím ako sociálny experiment,“ dodala. Jej rodičia sa teraz boja, že dlhy za svoju dcéru budú musieť zaplatiť oni.