Mexická polícia vo štvrtok krátko zadržala Ovidia Guzmána, jedného zo synov väzneného drogového kráľa Juaquína Guzmána prezývaného El Chapo (Krpec). Okamžite vypuklo peklo.

Podľa mexickej televízie Milénio patrí Ovidio spolu so svojim bratmi Ivánom, Alfredom a Archivaldom po zatknutí ich otca k najvplyvnejším členom drogového kartelu Sinaloa. Ovidio, na ktorého USA vydali medzinárodný zatykač, bol po zadržaní prepustený.

Narkobaróna „Krpca“ porota uznala vinným z brutálnych vrážd, mučenia a pašovania drog

V meste Culiacán, hlavnom meste štátu Sinaloa a sídle rovnomenného drogového kartelu, prepukli vo štvrtok silné prestrelky. Maskovaní ozbrojenci v uliciach mesta strieľali z ťažkých zbraní a výpadovky blokovali zapálenými autami. Proti nepriateľským skupinám zasiahla armáda, streľba trvala niekoľko hodín. Proti po zuby ozbrojeným gangstrom ale polícia nemala šancu.

Prcek sa na úteku stretol so Seanom Pennom, hovorili o kopaní tunelov

Pri armádnej operácii bol v jednej z budov nájdený Ovidio Guzmán. Bezprostredne potom dom obkľúčila silná skupina ozbrojencov, ktorá disponovala „väčšou palebnou silou“ ako zasahujúca armádna jednotka. Podľa mexického ministra bezpečnosti Alfonsa Duraza bolo dôvodom Ovidiovho prepustenia obava o ľudské životy.

Ovidia Guzmána v roku 2018 washingtonský súd v neprítomnosti obžaloval z pašovania kokaínu, metamfetamínu a marihuany.

Dostali z väzenia narkobaróna Guzmána, sami ale teraz skončili v cele

Bývalého šéfa kartelu Joaquína Guzmána nazývaného Krpec už v lete súd v Spojených štátoch poslal na doživotie do väzenia. V jednom z najväčších drogových procesov v histórii USA bol uznaný vinným vo všetkých desiatich bodoch obžaloby, okrem iného z pašovania kokaínu, heroínu či marihuany rádovo v tonách, alebo z plánovania niekoľkých vrážd.