Poprava ako z hororu! Odsúdencovi praskla koža! V agóniu zomieral 34 minút

603

Portoričan Ángel Nieves Díaz († 55) bol skúsený kriminálnik, ktorý sa nezastavil ani pred vraždou. Muky, ktorá zažil pred svojou smrťou vo floridskej väznici, ale boli neľudské. Jeho popravu totiž spackal kat tak, že mu sčernela koža na rukách, neskôr popraskala a doslova sa mu vyzliekla. Díaz nakoniec zomieral v bolestiach 34 minút, čo je viac ako dvojnásobok normálnej popravy.

K najspackanejšej poprave všetkých čias došlo 13. decembra 2006. Díaz bol odsúdený za vraždu prvého stupňa. Okrem nej ho súd uznal vinným z únosu a ozbrojeného prepadnutia. K zločinom malo dôjsť už v roku 1979 v Miami. Díaz bol však zatknutý až v roku 1986. Na súde sa chcel obhajovať sám, hoci hovoril ťažko anglicky a podľa mnohých k súdu nebol vôbec spôsobilý.

 Vraždil  skutočne? 

Portoričan tvrdil, že je nevinný a že vrahom je Ángel Toro – spoluobžalovaný. Neuspel však. Porota ho uznala vinným v pomere osem ku štyrom. Obžaloba pritom svoje obvinenia opierala aj o výpoveď Diazovho spoluväzňa Ralpha Gajuse. Ten tvrdil, že sa mu zveril s vraždou v cele. Díaz právnici tvrdili, že Gajus klame, pretože má na ich klienta zlosť kvôli tomu, že ho vynechal z pokusu o útek z basy.

Keď poprava začala o 18 hodine, boli väzňovi vpichnuté tri injekcie. Jedna proti bolesti, druhá, aby ho ochromila, a tretia, ktorá mala spôsobiť zastavenie jeho srdce. V 18:02 sa Díazova tvár skrivila a vyzeralo to, že chce niečo povedať. O štyri minúty neskôr sa stále hýbal, žmurkal a hýbal bradou, ako by bol v bolestiach. Pohyby jeho tela pritom pokračovali niekoľko ďalším minút.

Po zbabranej poprava na trest smrti odsúdený väzeň skončil v bolestiach

 Pri poprave  prehovoril 

V jednej chvíli dokonca prehovoril. Spýtal sa: „Čo sa deje?“ V 18:12, kedy mal byť už mŕtvy, naklonil hlavu napravo, začal kašľať a triasť sa. O tri minúty neskôr sa stále hýbal a zhlboka oddychoval. O 18:26 sa jeho telo začalo šialene šklbať a on otvoril doširoka oči. O 18:34 mu lekár kontroloval pulz. Díaz ešte žil. Za mŕtveho bol vyhlásený až o dve minúty neskôr v 18:36.

„Bolo to mučenie,“ vyhlásila Diazová rodina o 34 minút trvajúcom martyriu. Ako neskôr pitva ukázala, zle podané injekcie prešli väzňovými žilami a boli vpichnuté do mäkkého tkaniva. To malo za následok, že mužovi telo opuchlo v kŕčoch, koža mu na rukách sčernela a popraskala. Vtedajší guvernér Floridy Jeb Bush, brat Georgea Busha, po smrti Díaza pozastavil všetky popravy injekciami.

Aká bola poprava najväčšieho vraha v Čechách? Usekali mu prsty, trhali kliešťami mäso a potom ho rozlámali v kolese

 Únik desivých  fotiek 

Neskôr bol však zákaz zrušený a v takýchto popravách sa pokračuje až dodnes. Od doby, čo zomrel Díaz bolestivou smrťou, bolo na Floride popravených injekciami ďalších 34 na smrť odsúdených väzňov. Až v roku 2014 sa na internet dostali fotografie Diazovej mŕtvoly, ktoré zachytávajú, ako bolo jeho telo popravou znetvorené. Pri pohľade na ne sa človeku robí zle …

Prvá poprava na elektrickom kresle bola desivá, vzbĺkol ako fakľa