Prcek sa na úteku stretol so Seanom Pennom, hovorili o kopaní tunelov

999

    Potom mu poskytol na diaľku rozhovor, ktorý v sobotu zverejnil časopis Rolling Stone. Mexickým úradom to vraj pomohlo k opätovnému zadržaniu Guzmána v piatok.

     Guzmán sa v sobotu vrátil do väzenia s najvyššou ostrahou, odkiaľ vlani v júli utiekol 1,5 kilometra dlhým tunelom, ktorý viedol zo sprchy v jeho cele do rozostavaného domu v poliach. Stalo sa tak po tom, čo bol v piatok po prestrelke, ktorá si vyžiadala päť mŕtvych, zatknutý vo svojom rodnom štáte Sinaloa, v meste Los Mochis.

    Guzmán údajne Pennovi povedal, že poslal do Nemecka inžinierov na trojmesačné školenia, aby sa dozvedeli, ako sa vyhnúť problémom pri výkopoch blízkosti „hladiny podzemnej vody pod väznicou“.

    Mexickej vládne zdroje v nedeľu uviedli, že rozhovor s Seanom Pennom bol jedným z faktorov, ktorý prispel k dolapeniu Guzmána. Interview dohodla mexická herečka Kate Del Castillová, ktorá hrala mexickú drogovú kráľovnú v známom televíznom seriáli. Guzmán bol v kontakte s hercami a producentmi, pretože sa chystal natočiť autobiografický film.