Následkom silných turbulencii zahynula v luxusnom triskáči slávna právnička, ktorá riešila útoky z 11. septembra!

1336

Lietadlo Bombardier Challenger 300 sa v priebehu letu z amerického Keenu v New Hampshire do Leesburgu vo Virgínii dostalo do vážnych turbulencií. Jedna z pasažierok v lietadle zahynula. Ako sa ukázalo, išlo o prominentnú päťdesiatpäťročnú právničku Danu Hydeovú. Tá sa okrem iného zaoberala vyšetrovaním teroristických útokov v New Yorku z 11. septembra 2001.

Hydeovu úrady identifikovali po tom, čo tryskáč núdzovo pristál na medzinárodnom letisku Bradley neďaleko Hartfordu. Významná úradníčka utrpela závažné poranenia počas silných turbulencií za letu. Po prevoze do nemocnice prišla krutá správa. Nebohá žena svojim zraneniam podľahla.

Cestujúci sa pokúšal za letu otvoriť dvere lietadla

Ako uviedol denník New York Post, Američanka bola známa predovšetkým vďaka tomu, že sa podieľala na vyšetrovaní teroristických útokov v New Yorku z 11. septembra 2001. Vyšetrovatelia teraz budú skúmať, ako presne k nešťastiu došlo.

„Je potrebné zanalyzovať letové údaje, hlasový záznamník v kokpite alebo údaje o počasí,“ potvrdili experti. Predbežná správa o tragédii sa očakáva v priebehu niekoľkých týždňov.

Tarzanová tragická smrť! Spadlo s ním lietadlo!

Úmrtia v dôsledku turbulencií sú veľmi zriedkavé, ale v minulom roku federálny správca letectva varoval pilotov lietadiel typu Bombardier, aby dbali na zvýšenú opatrnosť kvôli skôr vykonaným zmenám na lietadle. Tie mali podľa amerického denníka zapríčiniť horšiu stabilitu stroja.