Súdia sa o milióny: Novomanželia zostali napospas rozbúrenému oceánu! Výletná loď odplávala bez nich!

774

Novomanželia Alexander Burckle a Elizabeth Websterová žalujú výletnú spoločnosť v prepočte o zhruba 4,5 milióna eur. Súčasťou plavby po mori pri Havajských ostrovoch bolo aj potápanie. Došlo ale ku komplikáciám a výletníkov spoločnosť nechala napospas rozbúrenému oceánu. Tí potom museli na súš doplávať necelý kilometer a do piesku napísať odkaz SOS!

Šťastní novomanželia si zarezervovali plavbu so spoločnosťou Maui Sail Company. Tešili sa nielen na výlet okolo Havajských ostrovov, ale aj na úžasné potápanie. Krásny zážitok sa ale premenil na nočnú moru.

Matka na troskách lode na šírom mori píla svoj moč, aby dojčením zachránila život syna s dcérou. Zomrela, deti ju objímali

Ich loď zakotvila kus od ostrova, zatiaľ čo oni sa vydali do hlbín. Nastali ale komplikácie. Počasie nebolo dobré a oceán bol rozbúrený. Alexander s Elizabeth sa po nejakom čase rozhodli, že sa radšej vrátia na loď. To sa im ale v divokej vode nedarilo. Zvyšok turistov už na palube bol.

Najväčší šok ale nastal, keď im plavidlo odplávalo z dohľadu. „Hrozilo nám bezprostredné utopenie,“ uviedol pár podľa denníka Daily Mail vo svojej žalobe. Obom nezostalo nič iné ako doplávať na najbližší ostrov Lanai. Ten bol vzdialený asi osemsto metrov.

http://www.stcity.sk/prasaci-ostrov-na-bahamach-prasiatka-sa-tu-valaju-na-plazi-plavaju-s-ludmi-v-mori/

V boji s rozbúreným oceánom sa im ako zázrakom na pevninu podarilo dostať. Na súš ale doplávali vyčerpaní a dehydratovaní. Akonáhle boli z najhoršieho vonku, napísali na pláži do piesku veľkým písmom núdzové volanie „SOS“.

Nakoniec ich na ostrove našli miestni obyvatelia, ktorí páru poskytli pomoc. Neskôr sa dozvedeli, že posádka lode zle spočítala všetkých pasažierov a odišla s vedomím, že vo vode nikto nezostal. „Zrátané a podčiarknuté, jednoducho sme odplávali,“ uviedla jedna z výletníc Jessica Herbertová.

Rybár prežil viac ako rok v Tichom oceáne

K situácii mal čo povedať aj právnik oboch výletníkov Jared Washkowitz. „Môže to byť naozaj drsné prostredie aj pre skúsených potápačov,“ povedal k podmienkam, ktorým boli Alexander s Elizabeth ponechaní napospas.

„Keby neboli mladí a silní, zrejme by sa tam utopili,“ dodal Washkowitz. Hovorca spoločnosti Maui Sail Company sa odmietol k situácii vyjadrovať. Isté ale je, že firma teraz čelí žalobe a novomanželia požadujú ako odškodné zhruba 4,5 milióna eur.