Nočnou morou dopadol výlet do Mexika pre štvoricu Američanov. Na severovýchode krajiny ich uniesli neznámi ozbrojenci. Situácia je o to desivejšia, že dvoch z výletníkov našla polícia mŕtvych. Ďalší z nich je zranený. Mexický prezident López Obrador uviedol, že vo väzbe je jeden podozrivý.

O pátraní po štyroch Američanoch unesených v piatok informoval v nedeľu americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI). Sestra jedného z nezvestných uviedla, že traja z nich sprevádzali kamarátku, ktorá sa do Mexika vydala kvôli plastickej operácii brucha.

Jedným z mŕtvych Američanov je Shaaed Woodward.

Štvorica cestovala cez pohraničné mesto Matamoros v bielom minivane, keď na nich začala strieľať skupina neznámych útočníkov. Tí potom Američanov posadili do auta a odišli s nimi preč. Pri prestrelke zomrela jedna Mexičanka.

„Zo štyroch sú dvaja mŕtvi, jeden je zranený a ďalší je nažive,“ uviedol pri tlačovej konferencii mexického prezidenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora guvernér Villarreal. Štvoricu podľa neho našli v drevenej chatrči, kde ich strážil jeden muž. Únoscovia predtým svojich zajatcov niekoľkokrát premiestnili. Jeden človek bol podľa Villarreala postrelený do nohy a je mimo ohrozenia života.

Agenti FBI nafingoval únos a smrť milionára! Zažil najhoršie chvíle v živote

Agentúra AP neskôr napísala, že dvaja preživší boli nájdení vo vidieckej oblasti neďaleko pobrežia Mexického zálivu. Sú už späť na americkej pôde, k hraniciam ich priviezla kolóna sanitiek a terénnych vozidiel sprevádzaná mexickými vojenskými vozidlami a nákladnými autami národnej gardy s guľometmi na kapote.

Mexický prezident López Obrador predtým uviedol, že vo väzbe je jeden podozrivý. Americké médiá zároveň skritizoval za spôsob, akým o nezvestných Američanoch informovali, a obvinil ich zo senzáciechtivosti. „Je to niečo iné, keď v Spojených štátoch zabíjajú Mexičanov – to potom mlčia ako múmia,“ povedal prezident. „Je nám naozaj ľúto, že sa niečo také deje v našej krajine,“ dodal.

Únos krásnej dedičky multimilionára z USA! Mamičku a učiteľku našli mŕtvu!

Mesto Matamoros, ktoré leží na hraniciach s americkým štátom Texas neďaleko pobrežia Mexického zálivu, podľa agentúry AP sužuje teror zo strany drogového kartelu Golfo. Iba v štáte Tamaulipas je kvôli násilnostiam medzi členmi kartelu nezvestných tisíce Mexičanov a americké ministerstvo zahraničia pred cestami do oblasti varuje.