Únos tridsaťštyriročnej mamičky, učiteľky a dedičky zámožného multimilionára šokoval celý americký Memphis. Elizu Fletcherovú za bieleho dňa cudzí muž naložil do auta a odviezol. A čo viac, policajti pri rozsiahlom pátraní narazili na jej mŕtve telo. Známe a príbuzné sympatickej Američanky zalial studený pot. Do poslednej chvíle verili, že milovanú Elízu uvidia živú.

Nálezu predchádzala rozsiahla pátracia operácia, do ktorej bol zapojený aj vrtuľník. Objav mŕtveho tela vydesil predovšetkým miestnych obyvateľov. „Je mi z toho zle,“ zverila sa tridsaťročná April Jacksonová pre denník Daily Mail.

Podivné na náleze tela je predovšetkým to, že bolo nájdené v blízkosti bytu Američana Abstona. Ten patrí k hlavným podozrivým z únosu sympatickej Američanky. Jacksonsová ďalej uviedla, že muža videla ako čistí interiér svojho vozidla, ktorý mal byť na únos použitý. Abston teraz čelí obvineniu z obzvlášť závažného únosu a z manipulácie s dôkazmi. Na súde sa má objaviť v utorok a zrejme bude mať na krku aj trestný čin vraždy.

Zadržaný Cleoth Abston bude mať policajtom čo vysvetľovať. Kamery ho zachytili, ako beží za Fletcherovou a násilím ju núti nastúpiť do jeho vozidla. Čo sa dialo potom, je však záhadou. V jeho neprospech hrá predovšetkým informácie o tom, ako starostlivo svoje vozidlo potom umýval. „Správal sa pri tom fakt divne,“ popísala svedkyňa.

Táto krásna modelka Alice, má na svedomí únos a streľbu na nevinného muža! 

 Známy  recidivista 

Abston nie je pre políciu žiadnou neznámou. Pred dvoma rokmi opustil brány väzenia po tom, čo si dvadsať rokov odpykal za únos a lúpežné prepadnutie právnika Kempera Durana. Vyvádzal ale už v deväťdesiatych rokoch. Opletačky so zákonom mal kvôli prepadnutiu alebo znásilneniu. „Pred dvoma rokmi ho pustili z väzenia, aby to isté urobil znova,“ hnevala sa Jacksonová.

Mimo Cleotha Abstona policajti zadržali aj jeho brata Mária. Ten by síce nemal mať so zmiznutím Fletcherovej nič spoločné, ale detektívi našli u neho doma poloautomatickú pištoľ a drogy.

Slávny prípad únosu potomka bankové dynastie. Muž zabil dieťa a potom si šiel pre výkupné!

 Rodina nestrácala  nádej

Rodina zmiznutej ženy už skôr ponúkla zhruba štyridsaťosemtisíc eur za informáciu, ktorá by viedla k jej nájdeniu. „Tešíme sa na Elizin bezpečný návrat a dúfame, že vypísaná odmena pomôže polícii dopadnúť tých, ktorí tento zločin spáchali,“ uviedla rodina pani Fletcherovej v spoločnom vyhlásení, ktoré prečítal strýko pani Fletcherovej Michael Keeney. Namiesto šťastného konca ale prišla zdrvujúca správa.

Poprava ženy! Americká vláda popraví prvú ženu po 67 rokoch za beštiálnu vraždu tehotnej a únos dieťaťa

Fletcherová bola vnučkou zosnulého Josepha Orgilla III., memphiského obchodníka so železiarskym tovarom a filantropa. Hoci sa vyšetrovateľom už predtým nepodarilo Fletcherovú nájsť, vo vyhlásení o zatknutí uviedli, že majú kľúčové dôkazy, podľa ktorých bola bežkyňa vážne zranená. Potom sa naplnili najhoršie obavy, policajti potvrdili jej smrť.