Poriadnu drámu zažil slovenský snowboardista a držiteľ striebornej olympijskej medaily z Turína Radoslav Židek (40). Jeho malé motorové lietadlo sa zrútilo do stajne pri obci Petrovice a začalo horieť!

Podľa informácií televíznej stanice JOJ boli v lietadle dvaja muži, ktorým sa z horiaceho stroja podarilo včas uniknúť. Jedného z nich previezli záchranári s popáleninami do nemocnice v Žiline. Kone počas nehody v stajni neboli. Pilotovať mal majster Slovenska v snowboardingu a olympijský medailista Radoslav Židek. Pre svoju vlasť vybojoval v roku 2006 na ZOH v Turíne historicky prvú medailu pod piatimi kruhmi.

„Oboch mužov previezli do nemocnice na ošetrenie. Príčina pádu je momentálne vo fáze vyšetrovania,“ stojí v oficiálnom vyjadrení polície. K nehode malo údajne dôjsť kvôli technickým problémom. Druhý muž sa po páde mal dostať z lietadla. Podľa slov starostu obce Petrovice Antona Pláňavského Židka polial po páde benzín. Potom ho s popáleninami previezli do nemocnice. Hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková uviedla, že je Židkov stav stabilizovaný, a momentálne ho ošetrujú na oddelení úrazovej chirurgie.

Kto získa titul Športovec roka 2016, z najlepšej desiatky navrhnutých športovcov?

„Muž utrpel popáleniny horných a dolných končatín. Pacient je pri vedomí a absolvoval všetky dôležité vyšetrenia,“ dodala hovorkyňa. Židok môže ďakovať predovšetkým tamojším, pohotovým obyvateľom, ktorí ho po nehode ihneď naložili do auta smer nemocnice. Po chvíli si ho prevzali zdravotníci, ktorí sa už oň postarali.

Osudný film. Snowboardovú šampiónku zabila pri natáčaní lavína