Mafia má pevne dané pravidlá a vlastné zákony, a čo skutočne neodpúšťa je zrada. O tom by mohla rozprávať Lea Garofalo, teda ak by nebola mŕtva. Bola sestrou jedného mafiánskeho bossa a manželkou iného, ​​ale iba do doby než sa rozhodla utiecť zo života v kriminálnom podsvetí. Bola v programe na ochranu svedkov, z toho ju ale vláda po čase vylúčila. A na to presne čakala jej rodina. Umučili ju na smrť a jej telo rozpustili v kyseline.

Lea sa narodila ako sestra bossa najstrašnejšej talianskej mafie Ndrangheta. Už od malička chcela utiecť, život medzi kriminálnikmi ju ničil, niekoľkokrát sa dokonca pokúsila o samovraždu. V 16 rokoch sa vydala za muža, ktorého považovala za farmára, bol to ale nevýznamný pašerák drog, pre ktorého sobáš s mafiánskou princeznou bol ako dar z nebies.

Bossa kalábrijskej mafie zatkli španielski policajti. Jedného zo šéfov ‘Ndrangheta zbalili za bieleho dňa na ulici!

V roku 1991 sa im narodila dcéra Denisa, ktorá pre Leu znamenala všetko. Keď malo dievča 10 rokov, Lea sa rozhodla konečne utiecť. Polícia ju výmenou za informácie o mafii zaradila do programu na ochranu svedkov, po siedmich rokoch ale usúdili, že už ho nepotrebuje a doslova ju z neho vykopli. Lea bola už od začiatku nesmierne paranoidná, každý rok sa aj s dcérou sťahovala a spala s nožom pod vankúšom. Keď jej skončila ochrana, nezostalo jej nič iné ako sa vrátiť k mafiánskemu manželovi.

V Brazílii zadržali mafiána Rocca „Milánsky kokaínový kráľ“! Polícia ho vydala do Ríma kde ho čaká 30 rokov

Ten na ňu zahral divadlo a aj s dcérou ich vzal k sebe. Už po pár dňoch ale Lea zmizla. Denise – vtedy už 18-ročná žena – veľmi dobre vedela, čo sa stalo. Zostala pod jednou strechou s vrahom svojej matky…To napokon tiež povedala polícii, ktorá rok zmiznutia jej matky vyšetrovala. Nakoniec členov rodiny pozatýkala.

Lein manžel sa priznal, že ženu uškrtil káblom a spolu so svojimi kumpánmi jej telo niekoľko dní rozpúšťali v sude s kyselinou, čo je spôsob, akým sa talianska mafia zbavuje čiernych oviec rodiny. Predtým ale Leu brutálne mučili. Pred súdom o ich zločine vypovedala sama Denisa. Obžalovaní dostali doživotie.