Poprava ženy! Americká vláda popraví prvú ženu po 67 rokoch za beštiálnu vraždu tehotnej a únos dieťaťa

1864

Spojené štáty podľa ministerstva spravodlivosti popravia na základe rozsudku federálneho súdu po 67 rokoch ženu. Lisa Montgomeryová, ktorá by mala byť ôsmym prípadom popravy tohto roka, v roku 2004 uškrtila ženu v ôsmom mesiaci tehotenstva v Missouri. Potom vyrezala obeti dieťa z brucha a uniesla ho. Smrtiaca injekcia by jej mala byť podaná 8. decembra tohto roku.

Lisa Montgomeryová odišla z Kansasu 16. decembra 2004 pod zámienkou adopcie psíka za dvadsaťtriročnou Bobbie Jo Stinnetovou, ktorá vtedy bola v ôsmom mesiaci tehotenstva a chovu psov sa venovala.

Ako píše web Sky news, Montgomeryová sa za ňou vydala do mesta Skidmore v štáte Missouri, kde ju uškrtila povrazom, a potom jej z brucha vyrezala dieťa kuchynským nožom. Následne ho odviezla na svoj statok a vydávala za svoje.

Ženy sa spolu mali zoznámiť údajne cez chat, ktorý sa venovala práve plemenu ratlíkov. Lisa tvrdila obeti, že tiež čaká dieťa a mali si o priebehu svojho tehotenstva písať e-maily. V komunikácii vystupovala vrahyňa pod falošným menom. Asi hodinu po vražde našla v dome Bobbi Jo Stinnerovou v kaluži krvi jej matka. Ani po prevoze do nemocnice sa lekárom nepodarilo život mladej ženy zachrániť.

Následný deň bola Montgomeryová dolapená na jej statku, dieťa vydávala za svoje vlastné. Dievčatko prežilo a bolo vrátené do starostlivosti otca. Montgomeryová bola nakoniec odsúdená za vraždu a únos dieťaťa na trest smrti v roku 2007.Obhajcovia vrahyne tvrdia, že od detstva trpí početnými psychickými problémami. Mala byť totiž sexuálne zneužívaná a bitá svojím otcom. Naviac sa údajne mala stretávať s poruchou, kedy falošne verila, že je tehotná a vykazuje aj vonkajšie príznaky.

Učiteľku odsúdili na trest smrti!  V škôlke otrávila 25 detí!

 „Obzvlášť ohavné  zločiny“ 

Päťdesiatdvaročná Montgomeryová je teraz zadržaná vo federálnom väzení v Terre Haute v Indiane. Usmrtená injekciou by mala byť 8. decembra tohto roku. V rovnakej väznici si odpykáva trest aj štyridsaťročný Brandon Bernard, ktorý zavraždil dvoch mladých miništrantov v Texase v roku 1999. Ten by mal byť popravený smrtiacou injekciou 10. decembra. Americký minister spravodlivosti William Barr označil spomínané zločiny za „obzvlášť ohavné.“ Informoval o tom web The Guardian.

Čierna vdova, ktorá zabila troch manželov, dostala trest smrti

S rozhodnutím o treste smrti Montgomeryovej ale nesúhlasí jej advokát Kelley Henry a považuje ho za nespravodlivý. „V zovretí svojej duševnej poruchy Lisa spáchala hrozný čin. Napriek tomu okamžite vyjadrila hlboké výčitky svedomia a bola ochotná priznať vinu, výmenou za doživotný trest bez možnosti prepustenia,“ povedal vo vyhlásení. „S ohľadom na jej psychické problémy a spôsobená traumy z detstva je rozhodnutie na trest smrti nespravodlivé,“ dodal advokát Henry.

Prvá poprava na elektrickom kresle bola desivá, vzbĺkol ako fakľa

Posledná žena popravená americkou vládou, teda na základe rozsudku federálneho súdu, bola Bonnie Brown-Headyová, ktorá bola odsúdená za únos a vraždu. Zomrela 18. decembra 1953. V tom istom roku bola popravená aj Ethel Rosenbergová a jej manžel za špionáž. Usmrtenie Montgomeryovej a Brandona bude ôsmym a deviatym prípadom popravy zo strany federálnej vlády v tomto roku.