Matka na troskách lode na šírom mori píla svoj moč, aby dojčením zachránila život syna s dcérou. Zomrela, deti ju objímali

765

Štvorčlenná venezuelská rodinka sa na začiatku septembra vydala na výlet loďou na karibský ostrov La Tortuga. Bohužiaľ došlo k hroznej udalosti a ich plavidlo stroskotalo. Statočná matka Mariely Chaconová (†40) zachránila život svojim malým deťom. Jose David a Maria Beatriz (6 a 2) prežili len vďaka tomu, že ich matka dojčila a sama píla vlastný moč, aby mala aspoň trochu energie. Mariely zomrela na vyčerpanie pár hodín pred tým, než prišla záchrana.

Na palube lode Thor de Higuerote vyrazilo v piatok 3. septembra na výlet na ostrov La Tortuga deväť ľudí. Lenže plavidlo zničila vlna. Mariely, jej deti a ich opatrovateľka odplávali na troskách viac než 100 kilometrov na otvorenom mori. Záchranná akcia začala o dva dni neskôr, keď nedorazili do prístavu. „Úrady boli oboznámené 5. septembra, že loď nedorazila do plánovaného cieľa, ani sa nevrátila na miesto, z ktorého vyplávala. Rozbehla sa preto pátracia akcia,“ uviedol venezuelský národný úrad pre námornú dopravu INEA.

Dodal, že nasledujúci deň dostali správu o malej bielej loďke neďaleko iného ostrova, a tak vyrazili týmto smerom. 7. septembra našlo stroskotancov plavidlo pobrežnej stráže. Mariely však niekoľko hodín pred záchranou zomrela na zlyhanie organizmu a vyčerpanie. Jej deti boli nájdené, ako objímajú mŕtve telo matky. Boli dehydrované a mali popáleniny.

Súd potvrdil trest 16 rokov väzenia pre exkapitána stroskotanej Concordie

Hoci deti trpia posttraumatickým stresovým syndrómom a majú fyzické zranenia, podľa lekárov obe deti prežijú. „Matka, ktorá zomrela, udržiavala svoje deti nažive tým, že ich dojčila a píla vlastný moč,“ povedal úradník INEA. Opatrovateľka sa zachránila tým, že sa pred slnkom ukryla v chladničke.

Dievča prežila masaker svojej rodiny. V záchrannom člne potom strávila štyri dni na otvorenom mori

Ďalších päť ľudí je bohužiaľ aj naďalej nezvestných, medzi nimi aj otec detí Remis David Camblor. Nádej, že budú títo ľudia nájdení živí, sa znižuje každým dňom.

Potápač stroskotal. V ukrutných bolestiach strávil bez vody a jedla štyri dni na mori