Tarzanová tragická smrť! Spadlo s ním lietadlo!

1054

Herec Joe Lara (†58), známy ako hlavný hrdina seriálu Tarzanové neuveriteľné dobrodružstva, tragicky zahynul. Stal sa totiž jednou zo siedmich obetí leteckého nešťastia v Tennessee, ku ktorému došlo 29. mája 2021. Zomreli všetky osoby, ktoré sa v lietadle nachádzali – vrátane hercovej o 8 rokov staršej manželky.

Po páde malého lietadla Cessna C501 do jazera neďaleko letiska Smyrna v Tennessee podľa tamojších úradov neboli nájdení žiadni preživší, zahynulo všetkých sedem pasažierov. Medzi nimi bol aj herec Joe Lara, charizmatický predstaviteľ seriálového Tarzana z roku 1990 a zároveň tiež country spevák, ktorý sa pýšil ostro rezanou čeľusťou, dlhou hrivou i mužnými svalmi. Okrem neho sa na palube súkromného tryskáča nachádzala aj hercova žena Gwen Shamblin Laraová (†66), zakladateľka kresťanského diétneho programu, a jeho zať Brandon Hannah. A tiež niekoľko prívržencov ich cirkvi, ktorí boli identifikovaní ako duchovný.

Lietadlo havarovalo údajne veľmi krátko potom, čo vzlietlo. Cieľová destinácia Palm Beach na Floride, kam sa herec, jeho manželka a niekoľko ďalších ľudí plánovalo presunúť, bohužiaľ už nikdy nedosiahnu …

Slávny Federer lákal filmovú hviezdu De Nira do Švajčiarska! Prečo ho herec odpálkovala?

Pohotovostná a záchranné zložky pracovali celú sobotnú noc, hoci sa dalo predpokladať, že nikto z cestujúcich nemohol po nehode zostať nažive . S cieľom prehľadať celú oblasť jazera Percy Priest najprv využívali čln, neskôr potápačov. „V tejto chvíli už nehľadáme živé obete,“ zazneli mrazivé slová na tlačovej konferencii Hasičského záchranného zboru v okrese Rutherford. Príčina nehody sa vyšetruje.

Viete, ktorá je najlepšie filmová postava? Brandov Krstný otec! 

William Joseph Lara sa narodil 2. septembra 1962 v San Diegu v Kalifornii. Pre svoj exotický vzhľad, za ktorý vďačil svojím španielskym, poľským a indiánskym predkom, začal svoju kariéru ako model. Jeho tvár (a predovšetkým jeho sexy zadok) bol na dlhú dobu spájaný so značkou Jordache vyrábajúcou luxusné džínsy. Herecký debut si odbil v akčnom sci-fi  Nočná vojny v roku 1988. O rok neskôr stvárnil hlavnú úlohu v televíznom filme Tarzan na Manhattane, a túto postavu si zopakoval ešte dvakrát. Tentoraz v seriáli Tarzanové neuveriteľné dobrodružstvá a v snímke Tarzan – The Epic Adventures. Mihol sa aj v jednej epizóde Pobrežnej hliadky.

Film Joker prináša strach! Pripomenul Američanom streľbu v kine

Žiadnym z filmov, v ktorých sa objavil, však dieru do filmového sveta neurobil, a v jeho filmografii sa to začalo hemžiť nízkorozpočtovými, béčkovými snímkami, často určenými rovno na video. V roku 2002 mal premiéru jeho posledný film Starfire Mutiny. Ultra lacná záležitosť, odohrávajúca sa na kozmickej lodi z produkcie českého Kanaďana Lloyda A. Šimanda (73), bola posledným zárezom v jeho filmografii. Joe Lara sa preto vtedy v roku 2002 rozhodol zavesiť herectvo na klinec a venovať sa svojej skutočnej láske – country hudbe. Vydal dokonca svoju sólovú The Cry of Freedom. Ani na poli hudby však nebol nijako zvlášť úspešný.