Manželka syna britského lorda Michaela Ashcrofta Jasmine Hartinová (38) má poriadny problém. V Belize totiž našli v mori bezvládne telo miestneho policajta a zároveň jej strážcu Henryho Jemmotta. Hartinová s ním v deň jeho smrti mala tráviť čas a podľa dostupných údajov sa na jej oblečení našli stopy krvi…

Bezvládne telo Henryho Jemmotta bolo nájdené v mori blízko San Pedra v Belize. Hartinovu krátko potom policajti zadržali. Američanka mala mať krv na rukách a oblečení, informoval denník The Sun.

V mori našli bezvládne telo miestneho policajta a zároveň jej strážcu Henryho Jemmotta

Sestra zabitého policajta uviedla, že Henry mal s Hartinovou v osudnú noc popíjať a že jej brata vrah strelil do hlavy. Američanka vydatá za milionára Andrewa Ashcrofta sa údajne v čase streľby naozaj s miestnym policajným dôstojníkom zišla.

Islandom otriasla vražda 20-ročného dievčaťa . Spáchali ju cudzinci.

Keďže mala polícia dôvodné podozrenie, že za streľbou mohla stať práve Hartinová, uviedla, že s ňou bude v prípade jej nespolupráce zaobchádzané ako s vrahom. To sa zatiaľ tiež dialo. „Keď bola v noci zadržaná, nespolupracovala,“ uviedol komisár Chester Williams. Podľa neho sa odvolávala na to, že bude hovoriť až za prítomnosti svojho právnika.

„Z toho, čo sme pochopili, spolu Henry a Hartinová popíjali na móle,“ dodal komisár. Jasmine bola držaná vo väznici San Pedro, kam za ňou potom prišiel dlhoročný právnik jej bohatého svokra Lorda Ashcrofta, bývalý generálny prokurátor Godfrey Smith. Sám Lord Ashcroft incident nekomentoval. Avšak sestra Henryho je presvedčená, že išlo o úmyselnú vraždu.

KDE JE PRAVDA? Andruskó odsúdený za podiel na vražde Kuciaka (†27) píše z väzenia: „prekrútili mojej výpovede a vyhrážali sa mi smrťou!“

Henryho sestra ale vraj ďalej nechápe, ako k nešťastiu mohlo dôjsť. „Neviem, ako je možné, že sa jej strážca nechal zastreliť vlastnou zbraňou,“ uviedla.

„Vyšetrovanie stále prebieha. Je príliš skoro na špekulácie, ale môžem vás uistiť, že ak bol spáchaný akýkoľvek trestný čin, bude plne stíhaná,“ povedal policajný komisár.

Henryho sestra odmieta, že by jej brat spáchal samovraždu. „Tešil sa, že bude so svojimi deťmi a svojou snúbenicou. Život miloval,“ vysvetlila.

Zavraždila vnučku slávneho fotografa! Spolubývajúca ju ubodala, rozrezala a spálila…

Polícia uviedla, že sa obaja uvedení dobre poznali. Jasmine a jej manžel Andrew vedú v Belize sieť luxusných hotelov. Jasmin ale nebude mať vo väzení na ružiach ustlané. Väznica v San Pedre sa radí k tým najhorším. „Je to dáma zvyknutá na luxus. Kedykoľvek ju uvidíte, je vždy dokonale oblečená. Nedokážem si ju tam ani predstaviť. Celé to tam smrdí močom,“ opísal jeden z miestnych.