Zavraždila vnučku slávneho fotografa! Spolubývajúca ju ubodala, rozrezala a spálila…

454

Ťažko uveriteľný prípad má na svedomí dvadsaťosemročná Gareeca Gordonová. Tá mala byť posadnutá sexom, ku ktorému pozývala aj svoju rovnako starú spolubývajúcu Phoenix Netts. Keď Nettsová ponuku k sexu odmietla, Gordonová ju ubodala. Potom vypočítavo zahladzovala stopy a postupne sa zbavovala jej tela. Do kriminálu pôjde na dvadsať tri rokov až doživotie.

Afroameričkanka Gordonová niekoľko dní pred vraždou požadovala po svojej vrstovníčke sex, tá ale odmietala. To vyústilo vo fyzické napadnutie. Gordonová sa s Nettsovou nepáral. Mladá obeť neskoršieho činu si podľa súdu sťažovala svojim kamarátkam, že ju správanie jej spolubývajúcej desí. „Je tu so mnou dievča, čo po mne neustále požaduje sex,“ napísala obeť svojej kamarátke a dodala, že sa čoskoro bude radšej pravdepodobne sťahovať, informoval denník Daily Mail.

Phoenix Netts

Situácia sa ale dostala do bodu, ktorý by nikto nečakal. Nettsová si dovtedy robila z podivného správania svojej rovesníčky skôr srandu. Tá ale po častejšom odmietaní zakročila. Svoju spolubývajúci ubodala štyrmi ranami nožom.

Kto by čakal, že sa Gordonová svojho činu zľakne, by sa mýlil. Afroameričkanka ihneď zakúpila pílku a kamarátkine telo začala rozrezávať. Medzitým sa snažila skontaktovať menom dievčaťa jej kamarátky a príbuzných, aby sa situácia javila tak, že je Phoenix v poriadku a že sa sťahuje do Londýna.

Na žilinskom internáte David Adriána s pištolov strelil do tváre!

Aby Gordonová svoju lesť upravila do dokonalosti, stiahla si aplikáciu na úpravu hlasov a jej prostredníctvom posielala zvukové správy, ako by hovorila sama zavraždená Nettsová. „Bolo to neuveriteľne vypočítavé,“ uviedol vyšetrujúci dozorca Scott Griffiths. Gareeca potom zakúpila priemyselné čistiace prostriedky a zbavila sa na mieste všetkých dôkazov. „To viedlo k tomu, že sme na mieste nenarazili na žiadne zjavné známky toho, že v miestnosti došlo k vražde,“ dodal.

Desí aj skutočnosť, že žiadna z rán zasadená obete nebola smrteľná. Ak by Gordonová svojho činu začala ľutovať, dievča by sa ešte dalo zachrániť.

V Mexiku zatkli gangstra Žabu podozrivého z kauzy zmiznutých študentov

Tela sa vrahyňa zbavovala postupne. Potom, čo telo nebohého dievčaťa rozrezala, začala baliť jeho časti do vriec a odvážať v kufroch do lesa, kde ho pálila. V lese si na ňu ale počkala polícia a pri jednom z pokusov o spálenie časti tela Gordonovu zatkla. Spolu s ňou objavila aj torzo spálenej Phoenix. Ku stope políciu priviedol svedok, ktorý nahlásil, že v blízkosti lesa sa pohybuje podozrivé vozidlo.

Afroameričanka nemala pred vraždou žiadne väčšie problémy so zákonom okrem dvoch krádeží v obchode. Bola jej ale diagnostikovaná porucha osobnosti, čo mohlo viesť k jej vražednému správania. Od súdu dostala doživotie s minimálnou dobou trvania 23 rokov a šesť mesiacov natvrdo.

„Naše životy sa nenávratne zmenili, budeme navždy prázdni a zničenie. Budúcnosť našej dcéry vyzerala skvele,“ uviedla rodina.

Barrie Wentzell a Lennon s McCartneym

Dievča bolo vnučkou slávneho hudobného fotografa Barrieho Wentzella. Ten fotil napríklad hviezdy ako Jimiho Hendrixa alebo Beatles.