Na žilinskom internáte David Adriána s pištolov strelil do tváre!

1387

V utorok krátko po polnoci došlo na internáte v Žiline k hádke medzi dvoma spolubývajúcimi. Tá skončila streľbou. Dávid (19) z Liptovského Mikuláša porušil prísny zákaz mať na ubytovacom zariadení zbraň. Vytiahol plynovú pištoľ na svojho spolužiaka Adriána z Dudince a strelil ho do tváre.

 Obaja v tom čase boli  opití  

V utorok krátko po polnoci došlo na vysokoškolskom internáte v Žiline k streľbe, ktorej predchádzala hádka spolubývajúcich. Študent prvého ročníka Dávid (19) si na internát aj napriek prísnemu zákazu priniesol plynovú pištoľ aj s nábojmi.
„Ukazoval nám, že si ju priniesol, ale nečakalo sa, že ju v nejakom prípade môže použiť,“ povedal pre TV JOJ spolubývajúcich oboch študentov. Napriek tomu ju ale Dávid použil.

V utorok krátko po polnoci sa podľa svedkov pohádal so spolubývajúcim Adriánom, pričom sa o zbraň preťahovali. „Adrián ho na chvíľu odzbrojil. Myslel si, že sa upokojil, že mu len preplo. On ale využil asi chvíľku nepozornosti a v tej chvíli stlačil spúšť. Strelil ho priamo do tváre,“ povedal študent Matúš. „Obaja boli pod vplyvom,“ doplnil ďalší zo svedkov.

Študenti bezodkladne zavolali záchranárov, ktorí zraneného Adriána ošetrili a následne odviezli do nemocnice. „Sťažoval sa, že ho bolí hlava a že skoro nič nevidí,“ oznámil Matúš.

Študent u ktorého na internáte našli drogy, pri výsluchu strelil policajta do hlavy

Pre podnapitého strelca si však prišli policajti. „Vôbec ani nevedel, kde má tú zbraň. Policajti museli prehľadať celú izbu,“ povedal pre TV JOJ ďalší zo svedkov. Opitý strelec skončil v rukách strážcov zákona.

V Mlynskej doline po páde z okna internátu zomrel študent

Dávid svojím konaním hrubo porušil nielen ubytovacie poriadok, ale aj etické princípy správania študenta. Po uznesení disciplinárnej komisie si bude musieť Dávid teraz zbaliť veci a hľadať si novú strechu nad hlavou.