Cestujúci sa pokúšal za letu otvoriť dvere lietadla

298

Let z Houstonu do Chicaga boli v nedeľu odklonený do St. Louis, pretože jeden z cestujúcich sa pokúšal otvoriť dvere v prednej časti lietadla.

Na svojej stránke o tom informoval denník Chicago Tribune.

Incident sa stal okolo 13.15 h miestneho času na palube letu spoločnosti Continental č. 546. Podľa bývalej redaktorky Chicago Tribune, ktorá bola v lietadle, sa dvere pokúsil otvoriť vysoký, statný muž. Spacifikoval ho ochrankár, ktorý reagoval na krik letušky.

Je za pádom lietadla v Iráne technická záhada? Nezmysel! Letecký expert prehovoril o nehode Boeingu so 170 mŕtvymi

Lietadlo následne núdzovo pristálo v St. Louis o 13.28 h miestneho času, oznámil americký Úrad pre bezpečnosť dopravy (TSA). Podľa TSA muža po pristátí vypočúvali a lietadlo pokračovalo v ceste do Chicaga.

Odklonenie letu potvrdila aj Julie Kingová, hovorkyňa spoločnosti Continental. Podľa nej nič nenasvedčuje tomu, že existovala teroristická hrozba.

Únosca vyskočil z lietadla aj s balíkom peňazí! Polícia tajomného únosca v obleku nikdy nedopadla

V USA došlo v nedeľu aj k ďalšej podobnej udalosti, keď bolo lietadlo spoločnosti Delta Air Lines smerujúce z Detroitu do San Diega pre bližšie nešpecifikovanú „potenciálnu bezpečnostnú hrozbu“ odklonené do mesta Albuquerque v štáte Nové Mexiko. Po pristátí a následnom preskúmaní však všetkých 107 pasažierov mohlo nastúpiť a stroj pokračoval v ceste.