Nebezpečný parazit, ktorý zabíjal na kúpaliskách aj v Československu, po kúpaní usmrtil mozgožrút dvojročného chlapčeka!

1327

Až dvojročný Woodrow Turner Bundy z Nevady zomrel minulý týždeň po tom, čo sa nakazil vzácnym parazitom naegleria fowleri, tiež ľudovo známym ako „mozgožrút“. K nákaze došlo podľa amerických médií v horskom prameni Ash Springs. Nebezpečný prvok útočil aj v Československu. Medzi rokmi 1963 až 1965 zomrelo v Ústí nad Labem po nákaze parazitom z verejného bazéna 16 ľudí.

„Choroba prišla naozaj rýchlo a spočiatku sa tvárila ako bežná chrípka sprevádzaná horúčkami,“ popísala pre americkú televíziu FOX5 Bailey Logueová, teta dvojročného Woodrowa.

„Je to diablov vynález.“ Kardinál útočil na vedcov pracujúcich na vakcíne proti koronavírusom…

Ten bol pred niekoľkými dňami s rodinou v horskej oblasti pri prírodnom prameni Ash Springs, kde sa kúpal. Po pár dňoch ale chlapec nebol vo svojej koži a rodičia so synom zašli do nemocnice. Tam lekári odhalili smrteľnú diagnózu.

Dvojročný Woodrow sa nakazil parazitom naegleria fowleri, tiež známym ako mozgožrút. Prvok sa do hostiteľského tela dostáva nosnou dutinou, pozdĺž čuchového nervu doputuje do mozgu a rozkladá mozgové bunky.

George Floydovi v tele našli syntetický opioid a zvyšky konope. Pitva mu odhalila aj koronavírus  

 Vybral si večný  život 

Malý pacient s parazitom bojoval niekoľko dní, ale boj prehral. „Modlili sme sa, aby Woodrow toto monštrum porazil, úplne sa uzdravil a vrátil sa domov k svojej rodine. Robil všetko, čo išlo,“ napísala 20. júla chlapcova matka Briana Bundyová na sociálnu sieť.

 Prvok zabil 16 ľudí v  Československu 

Symptómy sa prejavujú zhruba jeden až deväť dní po kontakte s kontaminovanou vodou. Patrí medzi ne silná bolesť hlavy, horúčka, zvracanie alebo pocit stuhnutého krku po vstupe do teplej vody.

Francúzka sa nakazila vírusom zika pri sexe, partner sa vrátil z Brazílie

Nebezpečný mozgožrút je podľa Daily Mail takmer vo všetkých prípadoch pre nakazených smrteľným. V rokoch 1962 až 2023 sa v USA parazit naegleria fowleri objavil u 150 ľudí, nákazu prežilo iba päť z nich.

Prvok zabíjal aj v Československu. V 60. rokoch sa rozbehla epidémia, ktorá vypukla v plaveckom bazéne Ústí nad Labem. Tá si vtedy vyžiadala 16 obetí vo veku od 8 do 25 rokov.