George Floydovi v tele našli syntetický opioid a zvyšky konope. Pitva mu odhalila aj koronavírus  

1119

Floyd bol zadržaný pre podozrenie, že v obchode zaplatil falošnou dvadsaťdolárovou bankovkou. 

Z konečných výsledkov pitvy černocha George Floyda, ktorý pred niekoľkými dňami zomrel po tvrdom zásahu belošského policajta, vyplynulo, že mal pozitívny test na koronavírus. Informuje o tom americká televízia CBS na svojich internetových stránkach.

V pitevnej správe sa uvádza, že Floyd „prestal reagovať, keď proti nemu policajti použili donucovacie prostriedky; dostalo sa mu neodkladnej lekárskej starostlivosti ako na mieste, tak následne na pohotovosti, ale nepodarilo sa ho resuscitovať „.

Nežný obor, ako mu hovorili sedel za ozbrojenú lúpež päť rokov. Georgi Floyd, muž kvôli ktorému prepukli v USA násilné rabovačky

Patológovia tiež napísali, že test u Floyda 3. apríla preukázal covid-19. Príznaky choroby sa u neho v čase smrti pravdepodobne neprejavovali, ale posmrtne vykonaný test u neho bol naďalej pozitívny čo do prítomnosti koronavírusu. Podľa minnesotských lekárov Floyd pri zásahu utrpel zástavu srdca. Muž trpel srdcovým ochorením, užil syntetický opioid fentanyl a nedávno aj metamfetamín a konope, uviedli.

Floydova rodina si nechala vypracovať nezávislú pitvu a vyšlo z nej, že sa muž udusil kvôli tlaku na krk a chrbát. Ako podľa výsledkov súkromnej pitvy, tak podľa výsledkov pitvy oficiálne, išlo o zabitie. Michael Baden, ktorý je jedným z dvoch lekárov, ktorí vykonali súkromnú pitvu pre rodinu, povedal v rozhovore s listom The New York Times, že ho minnesotskej úrady neinformovali o pozitívnom teste na covid-19.

Baltimore sa upokojuje, starostka zrušila zákaz nočného vychádzania

„Nepovedal to riaditeľovi pohrebné služby ani nám a teraz veľa ľudí chodí a necháva sa testovať. Ak urobíte pitvu a ukáže sa pozitivita na koronavírus, zvyčajne sa to ohlási všetkým, ktorí budú v kontakte s telom. Všetci by si viac dávali pozor,“ povedal Baden. Povedal tiež, že by na koronavírus mali byť testovaní aj štyria policajti, ktorí boli pri zásahu, a tiež svedkovia udalosti.

Hnev Brazílčania sa po debakli bili, rabovali a zapálili 20 autobusov

Baden tiež priznal, že vo Floydovom tele bolo „značné“ množstvo fentanylu, čo by mohlo byť dôležité najmä v prípade, že Floyd túto drogu predtým ešte neužil. „Bolo toho dosť na to, aby to zapríčinilo smrť, ak na túto drogu nebol navyknutý,“ povedal Baden.

Floyd bol zadržaný pre podozrenie, že v obchode zaplatil falošnou dvadsaťdolárovou bankovkou.