Hnev Brazílčania sa po debakli bili, rabovali a zapálili 20 autobusov

478

Brazílčania neuniesli debakel a bili sa a rabovali. Stovky ich však čakali aj na Nemcov, aby poďakovali za krásny futbal. 

Násilnosti frustrovaných brazílskych fanúšikov boli hlásené zo Sao Paula, Curitiba na juhovýchode štátu a z najmenej štyroch ďalších miest. Informoval o tom server welt.de s odvolaním na brazílske policajné zdroje. Niekoľko prípadov narušenia poriadku riešila aj polícia v Rio de Janeiro, uviedla agentúra Bloomberg. Niekoľko fanúšikov sa pobilo na pláži Copacabana. Spravodajský web BBC zverejnil video, na ktorom je vidieť, ako z pláže v panike utekajú davy ľudí. 

V najväčšom brazílskom meste Sao Paule počas večerných násilných akcií zhorelo 20 autobusov v garážach na juhu a tri ďalšie stroje v iných častiach mesta. Neznámi páchatelia vyrabovali obchod s elektronikou patriace k veľkému brazílskemu reťazcu. Aj v meste Curitiba obrátil dav ludi svoju agresiu predovšetkým proti prostriedkom hromadnej mestskej dopravy. V meste Belo Horizonte, kde sa hral semifinálový zápas, bolo podľa prvých správ osem zatknutých a 12 zranených osôb. V niekoľkých prípadoch polícia zasiahla aj počas potýčok v krčmách.