Výnimočný trest hrozí dvom Čečencom, ktorých obžaloba viní z vraždy Antonína P. († 74). Pred krajským súdom v Brne stál vo štvrtok zatiaľ len Magomed I. (30). Druhý z obvinených Saidkhuseyn N. (34) sa podľa neho skrýva na Sibíri.

Obaja Čečenci žijú už niekoľko rokov vo Viedni. Podľa obžaloby sa vydali 26. mája 2015 do Žabčic v Brnenskom kraji, kde mali obzvlášť brutálnym spôsobom zavraždiť seniora Antonína P. († 74). Osobne sa s ním nepoznali. Malo ísť o vraždu na objednávku.

Mafiánska poprava, Piťo holými rukami zlomil svedkovi väz

„Zviazali mu ruky a nohy. Okolo hlavy mu uviazali látku, ktorú zatiahli uzlom. Potom ho bili päsťami a kopali do hlavy. Napadnutý utrpel niekoľko zlomenín rebier, mal veľké opuchy hlavy a svojim zraneniam na mieste podľahol,“ prečítala otrasný spôsob krutej starcovej smrti štátna zástupkyňa Zuzana Zámoravcová.

K súdu doviedla ostraha iba jedného z obvinených, Magomeda I., ktorého zadržali policajti v Poľsku. Saidkhuseyn N., sa podľa neho skrýva na Sibíri. „Do rodného Čečenska nemôže, pretože žil s cudzou ženou,“ vysvetlil pred súdom Magomed, veriaci moslim.

Mafiánskemu bossovi Bulgerovi pripravili krutú popravu väzni. Ešte mu aj lyžicou vylúpli oči z jamiek!

 Známy  obhajcu 

Na súde Magomeda zastupuje Leonid Kušnarenko, bývalý predseda pražskej moslimskej obce, ktorý bol ústredím vypovedaný potom, čo verejne moslimom ponúkol pomoc pri vyzbrojovaní.

Magomed tvrdí, že v čase činu bol v Rusku v nemocnici a svoje obvinenia vysvetľuje udaním švagra Martina B. Čečenca, ktorý si po príchode do Rakúska zmenil svoje mená na nemecky znejúce.

„Chce sa mi pomstiť za to, že som ho zmlátil potom, čo mojej sestre, ktorá je jeho manželkou, prerazil nos. Vraždy som sa nedopustil, nie som vrah, ale veriaci moslim,“ povedal na súde obvinený.

Českí moslimovia prispievali do zbierok z ktorých imám údajne podporoval teroristov

 Chválil sa  peniazmi 

K súdu sa dostavila aj dcéra zavraždeného Lenka P. „Otec si domov vodil častokrát podozrivé ľudí, navyše sa verejne chválil, že má dosť peňazí. To sa mu stalo zrejme osudné,“ povedala. Záhadou zostáva, koľko sa vlastne z domu zavraždeného seniora stratilo peňazí.

Súd bol prerušený do septembra, kedy má vypovedať práve Martin B., podľa Magomeda je skutočným spolupáchateľom práve on. Magomed zostáva vo väzbe.

Medzi azylantov z Čečenska môžu byť teroristi, obávajú sa Nemci