Dievča pri šnorchlovaní „v dovolenkovom raji“ roztrhali tri žraloky, pred zrakmi jej rodičov!

2961

Krásna a usilovná študentka Jordan Lindseyová († 21) z mesta Torrance v americkej Kalifornii odišla s rodinou na zaslúženú dovolenku snov. Lenže výlet do tropického raja na Bahamách sa zmenil v horor! Keď sa potápala so šnorchlom, zaútočili na ňu tri žraloky a roztrhali ju priamo pred očami šokovaných rodičov.

K útoku dravých paryb došlo pri pobreží ostrova Rose Island v stredu o druhej hodine popoludní. Jordan priplávala k ostrovu na lodi s rodinou a ďalšími výletníkmi. Všetci boli celí žhaví a nadšení kvôli potápaniu so šnorchlom a tešili sa na následné plávanie medzi divokými prasiatkami, čo je jedna z najväčších miestnych turistických atrakcií.

http://www.stcity.sk/prasaci-ostrov-na-bahamach-prasiatka-sa-tu-valaju-na-plazi-plavaju-s-ludmi-v-mori/

 Žraloky jej odtrhli  ruku 

Lenže skôr ako k tomu mohlo dôjsť, zahliadli rodičia šnorchlujúcej Jordan, že sa k nej blížia temné siluety troch žralokov. Volali, aby ju varovali, ale dcéra ich nepočula. Útok bol strašný. Paryby jej odtrhli pravú ruku, pohrýzli ľavú, a poranili jej obe nohy, pričom jej odtrhli aj časť zadku. Mladá Američanka bola prevezená do nemocnice v Nassau. Tam jej však lekári neodkázal pomoci a vyhlásili ju za mŕtvu.

Žralok útočil v obľúbenom letovisku, jeho obeť útok neprežila. Je to prvá obeť za 80 rokov

„Môžeme potvrdiť, že na Bahamách podľahla 26. júna americká občianka zraneniam po útoku žraloka,“ uviedol hovorca amerického ministerstva zahraničia pre televíziu ABC. Na Bahamách sú pritom útoky žraloka na človeka úplne ojedinelé. K niečomu podobnému tú došlo pred viac ako 10 rokmi! Rodina teraz vyhlásila zbierku, aby mala z čoho zaplatiť finančne náročný prevoz tela do vlasti.

Už prvé uhryznutie žralokom bolo pre českého turistu v Egypte smrteľné

 Milovala všetky zvieratá …  a zvieratá ju zabili 

„Jej meno bolo Jordan Lindseyová, už teraz nám chýba tak moc. Bola tak starostlivá. Milovala všetky zvieratá. Je ironické, že zomrela po útoku žraloka,“ uviedol otec obete Michael Lindsey pre NBC. Prípadom sa zaoberá polícia. Šťastím v nešťastí bolo, že Jordan sa stala jedinou obeťou útoku krvilačných paryb. V kritickej chvíli sa totiž vo vode nachádzalo viac turistov.