Žralok útočil v obľúbenom letovisku, jeho obeť útok neprežila. Je to prvá obeť za 80 rokov

2586

Nie je náhodou, že sa žralokovi bielemu predtým hovorilo žralok ľudožrút. O tom sa presvedčil aj Brazílčan Arthur Medici, ktorý sa s kamarátom oddával vodným športom pri brehoch amerického štátu Massachusetts. Tie sú pritom obľúbeným loviskom morských predátorov.

Na nebezpečenstvo žralokov upozorňujú varovné tabule.

Rodený Brazílčan Medici študoval v USA na univerzite. Jedného dňa sa rozhodol schladiť v mori obľúbeného letoviska Cape Cod. Hoci bolo na pláži niekoľko varovných cedúľ, Arthura zrejme vôbec nenapadlo, že by sa mohol stať obeťou jedného z žralokov, ktorí v týchto vodách často lovia tulene.

Okolo zraneného plavca sa zbehli vydesení návštevníci.

 Žralok si ho zmýlil s  tuleňom 

Podľa výpovede svedkov napadol žralok mladíka znenazdajky pri surfovaní na vlnách. Medici sa najprv zúfalo pokúšal zviera odkopnúť, ale čeľuste žraloka boli silnejšie.

Smrť v tlame žralokov

Niekoľkými ľuďom sa podarilo chlapca dostať von z vody, v tej chvíli však už utrpel drastické rany „Videl som, že krváca, tak som mu siahol zozadu na nohu a nič tam nebolo,“ opísal hrozný zážitok svedok Joe Booth pre spravodaj WBUR. „Rany na lýtkach boli hlboké až na kosť.“ Arthur zomrel neskôr v nemocnici na vykrvácanie.

Tá dopadla! Krásnu pornoherečku napadol žralok a zriadil ju na citlivom mieste!

Jedná sa o prvý fatálne zranenie spôsobené žralokom v tejto oblasti od roku 1938. Je to však tento rok už druhý podobný útok. Pláže Cape Cop sú napriek tomu obľúbeným kúpaliskom, v deň, keď sa útok odohral, ​​tú údajne bolo plno ľudí. Teraz je ale pobrežie pre verejnosť uzavreté.