Brutálny ruský sériový vrah zomrel na Ukrajine

Obetiam odrezával genitálie

483

Brutálny ruský sériový vrah, ktorý bol omilostený výmenou za službu v prvej línii, bol zabitý v bojoch na Ukrajine. Smrť Denisa Zubova prezradil jeho hrob. Podľa skupiny monitorujúcej zabitých Rusov zomrel už vlani v apríli pravdepodobne v ťažkých bojoch pri Bachmute, informuje New York Post. Rusi v snahe získať čo najviac ľudskej sily bežne omilostňujú zločincov vrátane vrahov.

Smrť Zubova potvrdila aj jeho sestra Taťána, podľa ktorej bol omilostený práve kvôli tomu, aby slúžil na Ukrajine. „Povedali mi, že odišiel z väzenia sám. Okolnosti vôbec nepoznáme,“ uviedla pre ruské médiá. V roku 2017 bol Zubov odsúdený na 21 rokov v trestaneckej kolónii s maximálnou ostrahou za vraždu a zmrzačenie troch ľudí, uviedol Moscow Times.

Sériový vrah zo Sibíru sa hlási do vojny, zavraždil vyše osemdesiat žien!

Jeho vražedné vyčíňanie údajne začalo po ťažkom rozchode s priateľkou. Najprv v septembri 2013 zabil svojho soka v láske a odrezal mu genitálie. Len o dva dni neskôr ubil na smrť staršiu ženu a odrezal jej prsia. Z jej domu ukradol 1800 rubľov, hodinky a dom následne zapálil.

Jeho poslednou obeťou bola bývalá priateľka, s ktorou sa o niekoľko mesiacov neskôr pokúsil znovu nadviazať vzťah. Keď nevyšiel, ženu vylákal do lesa, kde ju uškrtil a pochoval. Ďalšie dva roky sa vyhýbal zatknutiu, polícia ho dopadla až v roku 2016. K vraždám sa priznal, potvrdila ich aj analýza DNA.

SÉRIOVÝ VRAH prezývaný „Povolžský maniak“ má na svedomí cez 20 žien

Zubov nie je zďaleka prvým vrahom, ktorý bojoval na Ukrajine. Rad zločincov regrutovali Wagnerovci. Zmluvu s armádou podpísal výmenou za milosť aj Sergej Chadžikurbanov, ktorý bol v roku 2006 odsúdený za zastrelenie investigatívnej reportérky Anny Politkovskej.