Vražda mafiánskeho bossa v priamom prenose!

428

Bezpečnostná kamera zachytila vraždu jedného z najznámejších predstaviteľov gréckej mafie, známeho ako „Ham“, ktorého ozbrojenci zastrelili v jeho aute pri čerpacej stanici na juhu Atén. Podľa dostupných informácií išlo o nájomnú vraždu.

Vangelis Zampounis patril k najznámejším predstaviteľom gréckej mafie, preto podľa odhadov polície bola za hlavu krstného otca vypísaná odmena dosahujúca jeden milión eur. Už raz ho polícia zatkla ako člena zločineckej organizácie, ktorá okrem iného poskytovala ilegálnu ozbrojenú ochranku.

V roku 2018 sa Ham stal obeťou násilného útoku, ktorý však zhodou okolností prežil. Útočníci Zampounisa štyrikrát postrelili, na následky čoho šéf podsvetia takmer vykrvácal. Záchranným zložkám sa však podarilo krvácanie zastaviť a môže previezť do nemocnice. Stalo sa tak mesiac predtým, než násilne zomrela aj Katerina Anagnostaki, známa aj ako Katerina Bela Mafia, ktorá mala so Zampounisom udržiavať milostný pomer.

Katerina Bela Mafia, ktorá mala so Zampounisom udržiavať milostný pomer.

Tentoraz mafián osudu neunikol. Drastické video zachytáva dvoch mužov, ktorí do Hamovho auta vypália niekoľko desiatok rán. Vražda sa stala pri čerpacej stanici v oblasti Neos Kosmos na juhu Atén. Vozidlo útočníkov malo podľa polície odcudzenú ŠPZ. O prípade informoval portál Mononews.

Mafiánska poprava člena gangu dvoma bratmi, ktorí ho zakopali na susednej Morave

Jednou z teórií ohľadom motívu vraždy je odveta za zabitie mafiánskeho rivala Vassilisa Roubetisa v júni 2023. Iná verzia poukazuje na pretrvávajúce napätie medzi domácimi pašerákmi tabakových výrobkov a zahraničnými mafiánmi, ktorí dovážajú lacné cigarety z Ukrajiny.

Tridsaťdva rokov po vraždách polícia dopadla obávaného mafiána! V novinách chválili jeho vyhlásenú Pizzériu Rossini !