SÉRIOVÝ VRAH prezývaný „Povolžský maniak“ má na svedomí cez 20 žien

975

Ruská polícia zadržala v Kazani tridsaťosemročného Radika Tagirova, o ktorom sa domnieva, že by mohol mať na svedomí desiatky vrážd ruských senioriek, ktoré sa odohrali v Povolží a na Urale v rokoch 2011-2012. Sériový vrah s prezývkou „Povolžský maniak“ má na svedomí medzi 19-32 vraždami a roky unikal spravodlivosti.

Polícia Tagirova podozrieva z 26 vrážd starších žien v 12 regiónoch krajiny, píše ruský server Meduza. Zadržaný sa vraj na výsluchu priznal a rozplakal. Zatknutie podozrivého z vrážd senioriek v Povolží a na Urale v stredu potvrdila hovorkyňa ministerstva vnútra Irina Volkovová. Jeho meno ani presný počet obetí, z ktorých smrti ho vyšetrovatelia podozrievajú, neuviedla.

„V rokoch 2011-2012 v Povolžskom a Uralskom federálnom okruhu došlo k sérii vrážd starších ľudí. Neznámy uškrtil viac ako 20 osamelých žien,“ uviedla vo vyhlásení Volkovová. Vrah podľa nej využíval dôvery penzistiek, keď sa vydával za zamestnanca komunálnych alebo sociálnych služieb. Akonáhle prenikol do bytu, ženy uškrtil a ukradol ich úspory.

Odrezal hlavu Romanovi, potom sme mali sex! Šokujúce svedectvo exfrajerky trojnásobného vraha Miroslava L!

Server Kommersant píše, že vraždiaci lupič mal na sebe vždy rukavice a na podlahu rozsypal čistiace prostriedky, aby sťažil prácu policajným psom. Server Meduza pripomína, že „Povolžskému maniakovi“ je pripisované od 19 do 32 vrážd v Kazani, Samare, Saratove, Čeľabinsku, Jekaterinburgu a ďalších mestách. Ďalšie zdroje uvádzajú, že jeho obete mali od 75 do 90 rokov.

Podľa serveru BBC je Taginov bývalý zámočník a v minulosti bol už trestaný za krádež. Nebohé starenky potom uškrtil opaskom od županu a alebo elektrickými káblami.

Mladík, ktorý prežil rande so sériovým vrahom po rokoch o stretnutí prehovoril

Ako sa polícii po rokoch pátrania podarilo prísť na stopu údajnému sériovému vrahovi, zatiaľ nie je jasné. Volkovová sa zmienila, že vyšetrovateľom pomohli vzorky DNA, ktoré odobrali na miestach činov.

Polícia za informácie vedúce k dolapeniu „Povolžského maniaka“ ponúkla v roku 2017 odmenu troch miliónov rubľov (35tisíc eur). Počas rokov, kedy ho nemohla dopadnúť, sa v Rusku špekulovalo, že je buď vo väzení za iný zločin, alebo už nežije.

Vrah telá svojich deviatich obetí chladnokrvne rozrezal, hrozí mu trest smrti