Mladík, ktorý prežil rande so sériovým vrahom po rokoch o stretnutí prehovoril

1365

Angličan Nick Barrit (66) zažil v roku 1979 neuveriteľnú udalosť. Keď mu ušiel vlak do Christchurch v grófstve Dorset, oslovil ho v Londýne neslávne preslávený sériový vrah Dennis Nilsen (†72) a ponúkol mu, že mu kúpi večeru. Nick nemal potuchy, o koho ide, a zdvorilú ponuku prijal.

Keď Nilsen oslovil Nicka, mal ešte len 24 rokov a bol to dlhovlasý mladík a rebel, ktorý sa vo svete ešte len rozkukával. Len s pár drobnými vo vreckách utekal na stanicu v londýnskej štvrti Waterloo na vlak, ale ten mu len o niekoľko sekúnd ušiel priamo pred nosom. Potom k nemu pristúpil Nilsen.

 Klamal mu,  že tiež zmeškal vlak 

„Povedal mi, že tiež zmeškal vlak, aj keď neskôr priznal, že to tak nebolo, a povedal:, Kúpim ti večeru. ‘Súhlasil som a odišli sme do Strand Cafe, kde sme si obaja objednali hovädzie burgery, hranolky, hrášok a mrkvu ,“ zaspomínal na stretnutie so sériovým vrahom Nick pre Daily Mail.

Stretnutie s Nilsen sa mu vrátilo do mysle kvôli miniseriálu Des, ktorý teraz odvysielala televízia ITV. „Pamätám si, že hovoril s nepatrným škótskym prízvukom. Pozeral na mňa a veľa toho nepovedal. Vyzeral ľahko rozrušený. Vyťahoval cigaretu k zapaľovaču a zase ju schovával – váhal,“ pokračoval.

Známy sériový vrah ktorý kusy tiel obetí varil v hrnci zomrel vo väzení

 Začal byť  agresívny 

„Po večeri ma pozval k sebe do bytu v Muswell Hillu, aby som prespal na jeho gauči. Bol neústupný, tvrdil, že zaplatí za taxík do bytu aj za ďalšie ráno, ktorý ma vezme na stanicu. Lenže ja sa bál, že nestihnem vlak včas. Keď som sa zdvihol, začal byť spupný až agresívny,“ vypovedal Nick.

„Povedal mi:, Nie je dôvod, aby si odišiel. Kúpil som ti večeru. Očakávam, že so mnou pôjdeš, nebude ťa to nič stať. ‘Ale ja som mu poďakoval, potriasol rukou a zamieril späť na Waterloo. Teraz som zdesený z toho, čo sa mohlo stať, keby som išiel s ním,“ vysvetlil Nick, ktorý na udalosť stále myslí.

Najhorší nemecký sériový vrah sa  odvolal proti doživotnému trestu. Ošetrovateľ Högel má na svedomí minimálne 85 obetí! 

 Nepodozrieval  ho 

„Nepodozrievala som ho z ničoho. Bol to slušne oblečený muž, ktorý vedel dobre hovoriť. Ja som bol mladík s dlhými vlasmi. Myslel som si len, že sa snaží byť pozorný,“ uzavrel muž. Ako neskôr Nick zistil, Nilsen bol sériový vrah, ktorý sa zameriaval na mladých mužov, homosexuálov a bezdomovcov.

Tých potom vraždil vo svojom dome Muswell Hillu. Podľa svojich slov zabíjal humánne. Verejnosť ho tak začala prezývať Láskavý zabijak. Lenže nebol len vrahom, ale aj nekrofilom, ktorý sa hral s mŕtvolami svojich obetí, obliekal ich do rôznych šiat a vykonával s nimi ďalšie veci, o ktorých je lepšie nehovoriť.

Vrah telá svojich deviatich obetí chladnokrvne rozrezal, hrozí mu trest smrti

 Platonický vzťah s dievčaťom
 z Československa   

V roku 1983 bol odsúdený na doživotné väzenie. Podľa polície má na svedomí dvanásť až pätnásť ľudských životov. Nilsen sa počas svojho života za mrežami zoznámil s Češkou Andreou Kubínovou, s ktorou nadviazal platonický vzťah. Sériový vrah a nekrofil zomrel pred dvoma rokmi.