Vrah telá svojich deviatich obetí chladnokrvne rozrezal, hrozí mu trest smrti

757

V Tokiu začal súd s mužom obvineným z vraždy deviatich osôb. Podľa obžaloby si dvadsaťdeväťročný Takahiro Širaiši vyberal svoje obete na twitteri. Širaiši cielil na mladé dievčatá, ktoré na sociálnej sieti zverejnili úmysel spáchať samovraždu. 

Muž pred súdom uviedol, že proti nemu vznesená obžaloba je „správna“. Jeho obhajcovia skôr argumentovali, že Širaiši iba obetiam pomohol k samovražde. Žiadali preto, aby nebol obvinený z vraždy. V prípade, že by mu bolo preukázané, že zabíjal úmyselne, tak Širaišimu hrozí trest smrti. Súdne pojednávanie má trvať do polovice decembra. Už skôr muž povedal japonským novinám, že je na svoj čin hrdý.

Muž spáchal samovraždu, pretože s ním manželka nemala sex. Polícia ju za to zatkla

Japonská polícia našla 31. októbra 2017 v byte obžalovaného rozrezaná tela ôsmich dievčat a jedného muža. Polícia do bytu dorazila v rámci pátrania po mladej žene, ktorá sa stala jednou z obetí. K vraždám podľa vyšetrovateľov došlo medzi augustom a koncom októbra roku 2017. Prípad je v Japonsku veľmi sledovaný. Súdneho státie sa chcelo dnes zúčastniť vyše 600 osôb, hoci pre verejnosť bolo k dispozícii len 13 miest. Kvôli prípadu začala spoločnosť Twitter viac kontrolovať príspevky na svojej sociálnej sieti.

Les samovrahov: Všade sa tam váľajú mŕtvoly. Za desivý trend môže knižka

Pri hľadaní odkazov súvisiacich so samovraždou sa teraz japonským užívateľom objaví odkaz na linku psychologickej pomoci. Japonsko, ktoré má cez 120 miliónov obyvateľov, vykazuje medzi priemyselnými krajinami jednu z najvyšších mier samovrážd. V tejto krajine každoročne ukončí dobrovoľne svoj život približne 20.000 ľudí.

Sadistický vrah dvojročného Marečka bude mať honosný pohreb, uložia ho do bielej rakvy!