Známy sériový vrah ktorý kusy tiel obetí varil v hrnci zomrel vo väzení

2621

Najmenej 15 ľudí, z veľkej časti bezdomovcov a homosexuálov, zavraždil londýnsky šialenec Dennis Nilsen. Obete lákal do svojho brlohu na Muswell Hill, kde ich najprv uškrtil, potom sa s telami hral ako s bábikami. Sériový vrah vyvádzal v 70. a 80. rokoch, odsúdený bol v roku 1983. Za mrežami aj 12. mája 2018 zomrel.

Štátny úradník Nielsen nakoniec doplatil na vlastnú hlúposť. Mladých mužov, ktorých uškrtil, rád ich nosil a užíval si absolútnu poddajnosť ich bezvládnych tiel. Niektorých vzal do náručia a niekoľko hodín s nimi sledoval televíziu, pritom popíjal rum. Potom si s nimi vliezol do vane a dlho tam tak spolu ležali. Mŕtvolu potom posadil v kuchyni do kresla, neskôr preniesol späť do spálne. Tam ich aj vraj štyri dni zahŕňal bozkami a lichôtkami, než sa ich zbavil. Narazil však na závažný problém: keď ho mŕtve ľudské pozostatky prestali baviť, nemal sa ich ako zbaviť.

 Kusy tiel obetí varil v hrnci a splachoval ich do záchodu 

Najprv je zakopával na záhrade, keď sa ale presťahoval do malého domčeka na predmestí Londýna, musel hľadať nové riešenia. V zašpinené kuchynke svojho domu, ako vystrihnutej z hororového filmu, nahé telá rozporcoval a uschoval do plastových nádob. To však nepomáhalo proti šialenému zápachu, preto sa rozhodol časti tiel spláchnuť do záchodu.

Vyšetrovateľom neskôr priznal, že odseknuté hlavy rád varil na platni, aby rozpustil mozog.

Jedného dňa sa potrubie celej ulice upchalo. Bola to irónia, bol to sám Dennis, kto zavolal inštalatérov, aby sa na potrubie pozreli. Tí našli v rúrkach kusy mäsa a kostí a nakoniec kostrové pozostatky celej ľudskej ruky. Privolaná polícia z Nilsen rýchlo dostala pravdu a jeho vyčíňanie raz pre vždy skončilo. Zabíjal po dobu piatich rokov, od roku 1978 do 1983.

Cary Stayner – Veľmi plakala, tak som ju zaškrtil

„Dôsledkom mojej existencie boli sny, ktorých dôsledkom bola smrť,“ povedal Nielsen pri súdnom procese. Médiá mu dala prezývku „láskavý vrah“, pretože sa sám domnieval, že s obeťami zaobchádzal láskavo, ako s milovanými bytosťami.

Nilsen naposledy vydýchol 12. mája 2018 vo väznici Sutton. Podľa vyjadrenia väzenskej správy bola smrť prirodzená. Monštrum z Muswell Hill sa dožilo 72 rokov.