Milionár Zef Eisenberg trhal svetové rekordy, pri tom poslednom mu to ale bohužiaľ nevyšlo. Zomrel 1. októbra na pristávacej dráhe letiska pri britského mesta York. Podnikateľ, otec a lámač ľudských limitov zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov neprežil svoju jazdu v špeciálne upravenom porsche, ktorým pri pokusoch o čo najvyššiu rýchlosť na piesku niekoľkokrát prekonal rýchlosť 322 kilometrov za hodinu.

Brit Zef Eisenberg (47) pred 4 rokmi prežil svoju smrť. Mal 18 zlomenín, už ho odpisovali, ale nakoniec sa z toho vylízal. Pokúšal sa vtedy prekonať britský rýchlostný rekord na motocykli. Motorka stála v prepočte 400tisíc eur. Svoje pokusy podnikal vo vozidlách s prúdovým pohonom, ale aj na špeciálne upravených pretekárskych motorkách. Bol blázon do rýchlosti.

Otec dvoch detí prekonal za život vyše 70 rekordov všetkého druhu, šampiónom bol hlavne na jazdu po piesku. Stal sa napríklad prvým a zatiaľ jediným človekom, ktorý išiel po piesočnatej pláži vyše bájnych 200 míľ v hodine (322 km/hod). Limit prekonal najprv na motorke a potom aj v aute. Ďalšie rekordy do historických análov motorizmu už ale nedopíše.

„Je to najhoršia nehoda, aká sa tu kedy pri všetkých rýchlostných pokusoch stala. Viem, že občas býva dobrý pocit mať trochu nahnané, ale rovnako sa tomuto pocitu väčšinou chcete vyhnúť. Myslím, že niektorí ľudia sú na tom závislí, hlavne na tom adrenalínovom vzrušení,“ povedal Daily Mail jeden z bezpečnostných pracovníkov, ktorí boli svedkami nehody.

Ďalšie legenda F1 po havárii bojuje o život! Skončí ako Schumacher?

Pri tragickej nehode na rozjazdovej dráhe letiska neďaleko Yorku Eisenberg v obrovskej rýchlosti vyšiel z dráhy a vyletel do vzduchu, kde sa s autom pretočil. Bol na mieste mŕtvy.

„Všetci ho poznali a obdivovali za jeho nehynúce nadšenie, s ktorým do každého projektu išiel. Svojim pozitívnym prístupom, optimizmom a entuziazmom vždy dokázal nakaziť každého, kto sa s ním stretol,“ uviedla smútiaci rodina vo vyhlásení.

Pretekár sa preháňal vo formule po autostráde. Polícii sa ho po dvoch mesiacoch podarilo vypátrať

Eisenberg v roku 1995 začal podnikať so svojou značkou doplnkovej výživy pre športovcov Maximuscle, pretože sa v mladosti venoval kulturistike. Do biznisu vplával už relatívne veľmi skoro po strednej škole. „Nemal som pohodlné šťastné detstvo. Ale došlo mi, že z problémov sa človek môže dostať jedine tvrdou prácou a veľkou snahou, a keď spadne, musí vždy zase vstať,“ povedal o sebe Zef v jednom rozhovore.

Na rovnakom mieste, ako začiatkom októbra rekordér Zef, v roku 2006 havaroval aj moderátor slávneho motoristického magazínu Top Gear Richard Hammond. Ten nehodu prežil, ale strávil dva týždne v kóme. A potom ho ešte dlhú dobu dávali dokopy …

Na nehodu pri nelegálnom automobilovom závode doplatila nevinná vodička!