Nemal sa dožiť ani tridsaťpäťky, ale zubatej utiekol z lopaty. Teraz je to tu zase … Jeho život visí na vlásku! Expilot formuly 1 Alex Zanardi (53) leží v kóme v špitáli.

Alex Zanardi (Williiams Supertec)

Na milovanom handbiku vletel pod nákladiak a rozdrvil si hlavu. Jeho priaznivci sa teraz boja: nedopadne ako jeho slávnejší kolega Michael Schumacher?

Zanardiho vyhliadky nie sú najružovejšie. Po trojhodinovej operácii zostáva v kritickom stave. „Neurologické hodnoty vykazujú určitú stabilitu,“ vyslalo svetlo nádeje vedenie kliniky.

Nad smolným osudom talianskeho pilota len neveriacky krútia hlavou. V roku 2001 prišiel po nehode v automobilovom seriáli CART o obe nohy, lekári ho museli vo vrtuľníku sedemkrát oživovať, vtedy utiekol hrobárovi z lopaty …

F1: Schumacher je pre Nemcov najväčšia športová ikona

Na handbiku potom získal štyri zlaté z paraolympiády a ďalších osem pridal na majstrovstvách sveta! Teraz je ale s najväčšou pravdepodobnosťou situácia ešte beznádejnejšou ako pred necelými dvadsiatimi rokmi.

Zomrel šampión Formuly 1 Niki Lauda! Prežil vlastnú smrť, legenda zostane

Fanúšikovia sa obávajú, že v optimistickejšom prípade dopadne Zanardi rovnako ako ďalšie legenda – Michael Schumacher. Jeho priateľ, ktorý sa už sedem rokov spamätáva z lyžiarskej nehody v Savojských Alpách, pri ktorej si zrejme nenávratne poškodil mozog. Nikto okrem jeho rodiny presne nevie, ako na tom je.

Stav zraneného pilota F1 sa údajne zhoršil. Bianchi už nedýcha sám

Práve o Schumim Zanardi v tamojších médiách nedávno prehovoril. Z jeho slov bolo cítiť rešpekt a úcta. „Občas vám život pripraví drsný osud. Vyzerá prekliato, parchant jeden, ale rovnako ho nesmiete prestať milovať,“ ponúkol svoj recept. „Zdá sa, že je to jeho koniec, ale hovorím: zdá sa! Vnútri v sebe môže mať životnú formu. Keby som mu mohol pomôcť, rád by som to urobil,“ dodal na adresu kolegov, ktorého v roku 1991 vystriedal v tíme Jordan Grand Prix.