Z napadnutia Martinka (5) je obvinený jeho otec Marek (31). Ten ale tvrdí, že na dieťa spadla skriňa

808

Pred rokom mal v Hronci napadnúť Marek (31) svojho syna Martinka (5) tak brutálne, že chlapec potom bojoval o svoj život v nemocnici. Aj keď chlapec prežil, ponesie si následky celý život. Má poškodený mozog. Otec ale stále vinu popiera. Tvrdí, že na dieťa spadla skriňu.

Chlapček sa najlepšie cíti u svojej babičky

„Spomína si, že ho bili. On to každému vykladá. Neviem, či si všetko pamätá, ale niektoré veci si pamätá,“ povedala po prepustení chlapca z nemocnice pred asi trištvrte rokom televíziu Markíza chlapcova babička Jana, ktorej súd zveril Martinka do starostlivosti. Chlapec po brutálnom napadnutí podstúpil tri operácie.

Z útoku sa nikdy celkom nezotaví. Vo veku piatich rokov zodpovedá jeho mentálny stav dvojročnému dieťaťu. Keď skončil vlani v decembri v nemocnici, mal nielen poranenú hlavu, ale tiež zároveň modriny na rukách i nohách. Marek, ktorý mal chlapca týrať aj v minulosti, bol obvinený z ťažkého ublíženia na zdraví.

Martinko (5) bojoval o život po brutálnom útoku vlastné otca!

 Myslel si, že nie je jeho  syn 

Martinko bol jediný z detí, ktoré mal otec týrať. Chlapec sa stal terčom jeho zloby, pretože sa Marek vraj domnieval, že nie je jeho biologickým synom. Dieťa páru dokonca na čas odobrala sociálka, ale nakoniec im ho vrátila, aj keď sa podľa všetkého mal chlapček najlepšie u svojej babičky.

Pani Jana, u ktorej vnuk tak nakoniec skončil, nebola doma, keď sa ju snažili zastihnúť reportéri televízie. Marek stál pred súdom, ktorý prerokúva prípad napadnutia nešťastného chlapčeka. Kvôli opatreniam zavedeným počas pandémie koronavírusu je státie neverejné.

Zdravotná sestra sa predviedla neuveriteľnou krutosťou na detskom oddelení

 Otec trvá na svojom, že je  nevinný 

Ako sa teraz k incidentu Marek stavia, prezradil jeho právnik. „Popiera spáchanie skutku, ktorý mu kladie obžaloba za vinu,“ uviedol advokát. Už vlani pritom otec tvrdil, že na chlapca spadla skriňu. TV Markíza dodala, že podľa jej informácií bola z týrania syna teraz obvinená aj jeho matka.