Slovenskí vysokoškoláci získali na tohtoročnej svetovej Univerziáde už 5 medailí

993

Slovenská lyžiarka Jana Gantnerová obsadila v piatkovom slalome na na 26. Svetovej zimnej univerziáde 7. miesto, čo jej v hodnotení kombinácie vynieslo zlatú medailu. Striebro si v kombinácii vybojovala jej krajanka Barbara Kantorová.
Slovensko tak na tohtoročnej svetovej súťaži vysokoškolákov získalo pred posledným súťažným dňom už 5 medailí (2-3-0). Pre Gantnerovú, ktorá po prvom kole slalomu figurovala na 2. priečke, je to po striebre v zjazde už druhý cenný kov.
V slalome skončila zo Sloveniek najvyššie Barbora Lukáčová na 6. mieste, postupku slovenských reprezentantiek skompletizovala 8. miestom Kantorová. Zlato si vybojovala Srbka Nevena Ignjatovičová časom 1:38,42 min.

Výsledky – slalom žien
1. Nevena Ignjatovičová (Srb.) 1:38,42 min, 2. Margaux Givelová (Švajč.) +0,36 s, 3. Martina Dubovská (ČR) +0,56…, 6. Barbora LUKÁČOVÁ +0,92, 7. Jana GANTNEROVÁ +1,11, 8. Barbara KANTOROVÁ +1,46, Kristína SAALOVÁ – nedokončila 2. kolo
kombinácia: 1. Jana GANTNEROVÁ (SR), 2. Barbara KANTOROVÁ (SR), 3. Maria Škanovová (Biel.)