Adam Cibuľa sa vracia do reprezentácie aj keď má 51 rokov

2371

Podľa jeho trénera Ďušana Ďubeka dostal kulturista pozvánku na februárový reprezentačný zraz a mal by štartovať na majstrovstvách Európy IFBB v máji tohto roku.
Cibuľa na majstrovstvách nebude súťažiť v kategórii Masters, teda v kategórii mužov nad 40 rokov, ale v bežnej kategórii do 65 kg.

Verí, že získa zlato alebo striebro

„Bude súťažiť so súpermi, ktorí sú od neho mladší aj o 25 rokov,“ informoval Ďubek, ktorý Cibuľu trénuje už približne 20 rokov.
Ako ďalej uviedol, jeho zverenec je momentálne vo vynikajúcej forme, majstrovstvá sú však až o niekoľko mesiacov a tak je ťažké predpovedať, aký výsledok by na nich mohol dosiahnuť.
Pozvánku na reprezentačný zraz a intenzívnu prípravu na šampionát potvrdil aj Cibuľa. „Keď cvičím, tak do toho dávam všetko. Posnažím sa o čo najlepší výsledok, inak by som na majstrovstvá ani nešiel,“ uviedol. Napriek vyššiemu veku si verí a podľa vlastných slov by sa mohol umiestniť na prvom alebo druhom mieste.

Keď sa pripraví, je vynikajúci

Podľa Ďubeka za možné, že Cibuľu ešte pred ME uvidia diváci v Hnúšti, kde sa 18. apríla konajú majstrovstvá Slovenska juniorov.
„Jeho štart zatiaľ nie je istý, rozhodneme sa tesne pred súťažou,“ uviedol tréner. Cibuľovo vystúpenie v Hnúšti bude podľa neho závisieť predovšetkým od toho, ako sa bude vyvíjať jeho forma.
Športovú kariéru Adama Cibuľu poznačili viaceré aféry. V roku 1998 napríklad neprišiel na reprezentačný zraz pred MS v Jordánsku a dostal za to niekoľkoročný trest.
„Je s ním niekedy ťažšia spolupráca, ale stojí to za to. Keď sa poctivo pripraví, je vynikajúci,“ uzavrel Ďubek.

https://www.youtube.com/watch?v=qDG4RD2m7VQ