Austrálčan ukradol buldozér a zbúral dom, kde spali tri ženy

747

    Najprv prešiel cez tri autá v susedstve, potom cez jedno pri pozemku a potom začal s ničením domu. „Z toho pohľadu mi spadla sánka. Jednoducho som tomu nemohol uveriť. Človek by sa nemal pliesť do cesty buldozéru, nemám pravdu?“ Povedal jeden zo susedov agentúre Reuters.

    Keď muž začal v pondelok ráno s búraním, spala v dome Päťdesiatšesťročná žena a jej dve dcéry. Z domu vyšli, aby sa pozreli, čo spôsobuje hluk. „Kričal na nás, tak sme bežali naspäť dovnútra a zamkli sa. Buldozér sa upokojil a utíchol. Pozreli sme sa z okna a keď nás videl, začal nanovo, zdvihol radlicu a išiel rovno na dom,“ opísala obyvateľka Deborah Kerr.

    Ženy sa snažili utiecť z zmršťujúceho sa domu. „Cítili sme, ako sa dom dvíha, keď sme sa dostali ku schodom pri vchode. Akurát sme vychádzali z verandy, keď sa dom začal dvíhať,“ opisovala ďalej Kerrová.

    Páchateľ sa podľa polície najprv zameral na garáž, kde v tom čase spal dvadsaťdeväťročný muž. „Keď počul, ako sa buldozér valí cez auta, vyšiel von,“ uviedol policajný hovorca David Matthews austrálskej stanici ABC.

    Keď dorazili policajti na miesto, muž s buldozérom naháňal dvadsaťdeväťročného muža po záhrade. Jeden z policajtov musel vyliezť na buldozér, rozbiť okienko a nastriekať do kabíny paprikový sprej, aby útočníka zneškodnil.

    Polícia dorazila na miesto krátko po tom, čo ju zavolal jeden zo svedkov. Muž čelí celkom jedenástim obvineniam vrátane pokusu o vraždu. Pri incidente nebol nikto zranený. Motív zločinu nie je známy, ale polícia uviedla, že ženy páchateľa poznali.