Belgicko: Polícia \"lovila\" Ratka Mladiča, zadržala však maliara na dôchodku

548

Napokon sa ukázalo, že ide o belgického maliara na dôchodku, napísal dnes belgický denník De Morgen.
Po rozsiahlej policajnej akcii pod názvom „Mladič“ v meste Sint-Truiden, provincia Limburg, podozrivého zatkli, odviedli na policajnú stanicu a niekoľko hodín vypočúvali. Ukázalo sa však, že ide o 68-ročného maliara, ktorý sa údajne „veľmi podobá“ na bývalého veliteľa armády bosnianskej Republiky Srbskej (RS).
Akciu na zadržanie podozrivého „odobril“ sám haagsky tribunál, dodal denník. „Stále ma prenasledovali na ulici. Najprv ma nejakí agenti zastavili a žiadali moje doklady. Keď ma pustili, na ďalšej ulici ma opäť zastavili a odviedli na policajnú stanicu. Keď som sa pýtal, prečo ma odvádzajú, neodpovedali mi. Iba neskôr som sa dozvedel, že si myslia, že som Mladič,“ citoval zadržaného maliara srbský spravodajský server RTS.
Belgická polícia oznámila Haagu, že akcia bola neúspešná a osoba, ktorú zadržali, nie je Ratko Mladič. Maliara vzápätí prepustili na slobodu.
„Žil som v roku 1978 v Chorvátsku. Moja priateľka je zo Srbska, tak asi preto si mysleli, že som v nejakom spojení s Mladičom. Agenti spoznali, že ja nie som Mladič, hneď, ako začuli môj silný prízvuk,“ dodal.