Beštie z Kavosu má na svedomí viac ako 100 žien

Pri úteku pred polícii sa zrútil do priepasti

1053

Policajnou naháňačkou skončilo na gréckom ostrove Korfu zatýkanie usvedčeného násilníka Dimitrisa Aspiotise. Štyridsaťsedemročný muž, ktorého prezývajú beštie z Kavosu, bol odsúdený na 52 rokov vo väzení kvôli znásilneniu niekoľkých britských turistiek, však bol prepustený už po siedmich rokoch. Aspiotis však útočil pred niekoľkými týždňami znova! Pri zatýkaní ale kládol odpor a strážcom zákona sa snažil utiecť, avšak márne. Pri naháňačke spadol do 30 metrov hlbokej rokliny!

Kayliegh Morganová je jednou z obetí Dimitrisa Aspiotise.

Grécky ostrov Korfu je obľúbený u zahraničných turistov, ktorí si tam jazdia odpočinúť na krásnych plážach a zaplávať si v tyrkysovom mori. Pre sedem britských turistiek sa však ostrov zmenil na peklo na zemi. Stali sa obeťou brutálneho násilníka Dimitrisa Aspiotise, ktorému sa kvôli jeho vyčíňanie začalo hovoriť Beštie z Kavosu.

Jednou z jeho obetí bola aj pohľadná Britka Kayleigh Morganová, ktorá sa nebála vystúpiť z anonymity a o svojom utrpení na ostrovnom raji prehovoriť.

Na tridsaťdvaročnú ženu, ktorá na ostrove v roku 2010 pracovala ako delegátka, mal úchyl zaútočiť, keď sa popoludní prechádzala na pláži, vtedy sa k nej znenazdajky priblížil Aspiotis a udrel ju do tváre. Neskôr ju chytil za vlasy a odtiahol do lesa, kde ju päťkrát znásilnil a po celý čas ju ohrozoval nožom. „Znásilnil jednu ženu zo skupiny mojich dovolenkárov niekoľko dní predo mnou. Opísala mi jeho tetovanie. Akonáhle som videla tá tetovanie, vedela som, čo ma čaká,“ uviedla Morganová pre britský denník Daily Mail.

Polícia našla 30 rokov nezvestné dievčatko. Adoptívna otec ju znásilnil a zabil!

O osemnásť dní neskôr bol násilník chytený, však vo väzení dlho nezostal. V roku 2012 bol odsúdený na päťdesiatdvarokov väzenia, však kvôli zákonu, ktorý umožňuje prepustenie väzňa za dobré správanie, sa dostal na slobodu už po siedmich rokoch.

„Dúfala som, že zhnije vo väzení, ale je späť, sedí v kokteilových baroch v Kavose. Človek ako on sa nikdy nezmení. Som zdesená, že to, čo urobil ma, urobí ďalším obetiam,“ dodala Morganová po jeho prepustení. Aspiotis bol predtým už zatknutý za znásilnenie troch žien medzi rokmi 1997 – 2005.

Desivý piknik zažila Grékyňu v Česku.

Tento mesiac bola na polícii na Korfu nahlásená nezvestná žena z Albánska, ktorá sa nevrátila domov. Strážcovia zákona po nej začali pátrať. Jej priateľka navyše vypovedala, že noc pred jej zmiznutím stretli Aspiotise. Vyšetrovatelia nakoniec zistili, že žena sa stala ďalšou obeťou sériového násilníka, ktorý ju mal zatiahnuť do lesa, kde ju opakovane znásilňoval.

Polícia po ňom vyhlásila pátranie a vypátrať sa jej ho podarilo minulý piatok. Pri zatýkaní však kládol odpor a pred strážcovia zákona podľa informácií The Sun utekal. Pri úteku násilník spadol z útesu do 30 metrov hlbokej rokliny pri meste Lefkimmi. Záchranárom podľa Daily Mail trvalo tri hodiny, než ho zachránili. So zlomenou nohou, bedier, chrbticou a pretrhnutú obličkou skončil v nemocnici. Po zotavení mu hrozí okamžitý návrat do väznice. Grécke úrady veria, že znásilnil viac ako 100 žien.