Bezcitný vrah Ľubomír Polák (33), ktorý v Prahe dve ženy zmlátil tak brutálne, že jeho krvilačné vyčíňanie neprežili, si odsedí 21 rokov a potom bude vyhostený, rozhodol vo štvrtok pražský mestský súd. Tretí vraždu, kedy mal manžela jednej z obetí utopiť v rieke, sa preukázať nepodarilo.

Vyčíňanie 33-ročného bezdomovca pôvodom zo Slovenska, ktorý sa však zdržiaval v Prahe, začalo takmer presne pred tromi rokmi. Podľa obžaloby utopil vo Vltave pri moste Barikádníků svojho kamaráta – údajne tak chcel pre seba získať jeho ženu. Na súde sa však bránil tým, že sa mužovi naopak snažil pomôcť. „Je mi to ľúto, čo sa mu stalo,“ povedal vo svojej záverečnej reči. Súd mu vraždu nepreukázal.

 Brutálny vrah  sa vráti na Slovensko 

S manželkou zosnulého potom Ľubomír žil v pivnici jedného z domov v Povltavské ulici – žiadna idylka to ale nebola. Muž ju často kopal a bil tak brutálne, že žena začiatkom roka 2016 zomrela.

Druhou ženu, taktiež svoju priateľku, zavraždil v auguste 2017 pri Libeňském moste – neuniesol totiž, že sa s ním chcela rozísť. Rovnako ako svoju predchádzajúcu ženu ju surovo zmlátil, šliapal po nej a dusil ju, žena potom svojim zraneniam podľahla. Ľubomír sa v oboch prípadoch vyhováral, že ženy spadli zo schodov, vinu nepripustil. „Ponúkal som im pomoc, ale odmietali,“ povedal na súde.

Jeho verziu rozmetal súdny znalec. „Zranenia sú prakticky identické s tým len, že pri jednej z nich bola dlhotrvajúca doba prežívania,“ povedal súdny znalec Jiří Hladík podľa serveru Novinky.cz. Zranenie podľa neho nie je možné vysvetliť ani opakovanými pády. Svedkovia na polícii vypovedali, že v opitosti býval agresívny.

Za dve vraždy dostal Slovák od mestského súdu výnimočný trest – za mrežami strávi 21 rokov. Rozsudok je neprávoplatný.