Boj o dedičstvo za milióny, skončilo pokusom o bratovraždou!

Jiří mal praštiť Petra kameňom do hlavy

518

Ošemetný prípad rieši Krajský súd v Brne. Rozhoduje o vine a prípadnom treste pre Jiřího J. (55). Kameňom o veľkosti medicinbalu mal tresnúť do hlavy svojho o päť rokov mladšieho brata Petra L. (50). Obvinený tvrdí, že ho brat starostlivo pripravenou mystifikáciou chce pripraviť o podiel na majetku v hodnote 100 miliónov korún (4 milióny eur).

Dráma sa odohrala vlani v marci v okrajovej časti Brna. Bratia sa tam medzi sebou popoťahovali. Potom mal Jiří J. vziať obrovský kameň a brata s ním tresnúť do hlavy. Teraz mu preto hrozí až desať rokov za mrežami.

Netvor v sukni! Neškodná starenka zabíjala bohatých mužov! Bizarný spôsob vraždy!

 Obrie  dedičstvo 

„Prisahám, že som ho žiadnym kameňom neprášil. Brat napadnutie zinscenoval, aby ma pripravil o podiel na dedičstve v hodnote 100 miliónov korún, ktoré po sebe zanechal náš otec,“ tvrdí Jiří J.

Verziu obvineného v utorok nepriamo potvrdili svedkovia v súdnej sieni. „Pána Petra L. som počula kričať o pomoc ešte pred tým, než malo k útoku dôjsť,“ uviedla jedna zo svedkýň.

„Viete si to nejako rozumne vysvetliť?“ spýtal sa jej sudca. „Nie, to naozaj neviem,“ dodala.

Zavraždil manželku počas medových týždňoch! V karibskom raji potopil jachtu aby získal dedičstvo

 Rana vraj  zasychala 

Ďalší zo svedkov otváral dvere zranenému Petrovi L. „Tvrdil, že sa nemohol desať minút na nikoho dozvoniť. Ja pritom bývam úplne zo všetkých najbližšie a otvoril som takmer okamžite. Na hlave mal ranu, ktorá nijako nekrvácala. Už zasychala,“ uviedol svedok.

Súd teraz teda musí rozhodnúť, či zranenie skutočne vzniklo po údere kameňom do hlavy, alebo nejako inak. Isté je, že Petra L. odviezli záchranári do Úrazovej nemocnice v Brne. Na hlave má mladší z bratov zhruba sedem centimetrov dlhú jazvu.

 Smoliar roka: Zlodej ukradol tisícku, nevšimol si milión!

Zlé vzťahy medzi oboma bratmi majú dlhoročnú tradíciu. Už pred deviatimi rokmi bol Jiří J. stíhaný za napadnutie brata. „Staral som sa o oboch rodičov až do ich smrti. Brat mi nijako nepomáhal. Pred piatimi rokmi si nechal zmeniť priezvisko,“ vysvetlil obvinený, prečo sa každý volá inak.