Hubert Pilčík (†59) bol v Senci, kde žil, obľúbený. Susedov bavil historkami, tvrdil, že prežil potopenie Titanicu, bol to bylinkár a ostatným pomáhal. Nikoho v obci by len nenapadlo, že je v skutočnosti brutálny vrah! Hrozná pravda vyšla najavo v roku 1951. Koľko ľudí beštiálny prevádzač skutočne zavraždil, nie je dodnes jasné. V septembri 1951 totiž vo väznici údajne spáchal samovraždu. Okolnosti jeho smrti sú značne podivné, je možné, že ho v skutočnosti utĺkli väzenskí dozorcovia?

Aby bol tlmený jej krik, zhotovil na jej hlavu bedňu s dvojitými stenami, ktoré vyplnil handrami…

Hubert Pilčík predstieral, že je prevádzač a ľuďom pomôže utiecť cez hranice. Osoby, ktoré chceli utiecť pred komunistickým režimom, potom chladnokrvne zavraždil a okradol. Iba dvanásťročnú Danielu vrah uväznil a zneužíval vo svojom dome, a to dlhšie ako dva mesiace. Dievča pripútal k doske. A aby bol tlmený jej krik, zhotovil na jej hlavu bedňu s dvojitými stenami, ktoré vyplnil handrami. Veko opatril kovovou trubičkou pre prívod vzduchu, ktorú muselo mať dievča počas väznenia v ústach.

Najhorší sériový vrahovia Česka a Slovenska!

Polícii sa podarilo dokázať, že Pilčík zavraždil päť ľudí. Dokonca vraj plánoval vraždu vlastnej manželky. Podľa riaditeľa policajného múzea Radka Galaša je ale možné, že to povedal iba preto, aby svoju ženu vyvinil. Podľa neho je totiž nepravdepodobné, že by o činoch svojho manžela nič nevedela.

 Môžu za jeho smrť  dozorcovia? 

V dome Huberta Pilčíka sa našlo veľké množstvo šperkov, kufrov, topánok a ďalších vecí, takže sa predpokladá, že obetí bolo oveľa viac. Koľko presne, to už sa ale nikdy nedozvieme, 9. septembra 1951 totiž Pilčík zomrel vo väzenskej cele, údajne spáchal samovraždu. Novo odhalené dokumenty však naznačujú, že možno zomrel inak.

Najmorbídnejšie belgické monštrum, Marc Dutroux

Podivné skutočnosti okolo jeho smrti odhalil program Bádatelia. Beštiálny vrah údajne omylom dostal dve zožehlené vreckovky namiesto jednej, a tak sa pomocou nich uškrtil. Je zvláštne, že by spáchal samovraždu tak podivným spôsobom – uškrtením poležiačky. Ako relácia upozorňuje, na fotografiách je Pilčík vyfotený poležiačky na boku a má stále na krku vreckovky, ktorými sa údajne udusil. Dozorcovia ale tvrdia, že mu dávali umelé dýchanie.

V pitevnom protokole tiež nie je zaznamenané, že by mal Pilčík zranenie v tvári, na zachovanej fotografii ich ale má. V protokole sa objavujú aj ďalšie rozpory. Program ďalej uvádza, že vreckovky tak, ako sú na vrahovom krku na zachovanej fotografii, vraj vraha usmrtiť nemohli!

Osudnú noc, kedy Hubert Pilčík zomrel, sa jeho presunu zúčastnilo hneď šesť dozorcov, traja z nich pritom ani nemali službu. Väzni údajne nebili, ale nadávali mu. Z dostupných materiálov je však pravdepodobné, že dozorcovia Pilčíka tĺkli. Keď neskôr zistili, že to s násilím prehnali, uviazali mu okolo krku vreckovky.