Bez názvu-2

Prvá tretina začala s náhodným gólom už po uplynutí 1 min.  S prvého ohrozenia Barryho  na 0:1 upravil Golyšev, keď si obkorčuľoval bránku a s prispením Švarného korčule otvoril skóre. V piatej min mali dve veľké šance vyrovnať Taffe a Cheechoo.

Bez názvu-17
V siedmej min bol vylúčení Ivan Švarný, v presilovke bol najnebezpečnejší bývalí hráč Slovana Rok Tičar a čerstvá posila Jekaterinburgu Michal Čajkovsky. Rozhodcovia vrátili Slovanistom presilovku ktorú domáci nevyužili. Deväť sekúnd pred koncom tretiny hostia premárnili svoju najväčšiu šancu zápasu. Ivašov nastrelil z metra hornú konštrukciu bránky.

Bez názvu-5

Druhá tretina začala v 30 sekunde presilovkou domácich vylúčený bol český legionár Koukal. Presilovka pekne rozohral Slovan, bohužiaľ bez gólu. Po jej uplynutí je vylúčený Sersen a vzápätí opäť Koukal vo štvrtej minúte ide na lavicu ďalší slovanista Švarný. Hostia hrajú presilovku 4:3.

Bez názvu-16
Pri návrate Sersena vznikla najkrajšia hokejová akcia druhej tretiny. Sersen dostal prihrávku na modrú presne k dvierkam trestnej lavice pekným blafákom ohrozil bránku súpera, žiaľ bez gólu. Podľa pravidla „nedáš dostaneš“ Vzápätí sa do brejku dostali hostia ale oni uspeli stav 0:2 na góle sa podieľal prihrávkou Čajkovsky. V 37 min. išiel na trestnú lavicu Šťastný po faule na Koukala. Aj napriek streleckej prevahe domácich v druhej tretine (17:14) sa im nepodarilo výborne chytajúceho Sochotského prekonať.

Strelec prvého gólu Pavol Skalický

V tretej tretine hráči Slovana dostali pod nesmierny tlak Automobilist Jekaterinburg , čím stúpala aj ich nervozita. Prvý gól sa podaril vsietiť v desiatej minúte 21 ročnému Skalickému, ktorý usmernil strelu Lušňáka do bránky. Pár sekúnd na to sa Cheechoo dostal do brejku z ktorého sa mu ale nepodarilo vyrovnať. Naopak domáci boli oslabený o Nedorosta. Slovanisti i napriek oslabeniu zavreli hostí v ich obrannom pásme. Bolo to najlepšie zahrané oslabenie, hosťom nedali šancu ohroziť Barryho.

zranenie Nedorosta 1

Golyšev tvrdo fauloval Nedorosta

V 55 min. Golyšev tvrdo fauloval Nedorosta, ktorého museli odniesť na nosítkach záchranári priamo do nemocnice. Za tento zákerný faul dostal Golyšev 5 min. a do konca zápasu. Slovan zavrel hostí v ich pásme a necelé dve min. pred koncom odvolali Barryho na striedačku. O vyrovnanie sa postarala 37 sekúnd pred koncom dvojica Chipchuru gólom a Taffe prihrávkou. Oproti nedeľňajšiemu zápasu si to obrátili keď rozhodujúci gól dal 38 sekúnd pred koncom Taffe po prihrávke  Chipchuru.
V tejto tretine domáci strelecky prevýšili hostí 13:2

Predĺženie  prinieslo domácim ďalšiu stratu, po tvrdom zákroku skončil Ďaloga zo zlomenou rukou. Následne Slovan ukončil predĺženie gólom Jeff Taffe z prihrávky Jonathana Cheechoo.

HC Slovan Bratislava – Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Góly: 50. Skalický (Lušňák, Rosandič), 60. Chipchura (Taffe), 63. Taffe (Cheechoo) – 2. Golyšev (Simakov, Vasilevskij), 26. Garejev (Vasilevskij, ČAJKOVSKÝ)

Slovan: Brust – Ďaloga, Sersen, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, Rosandič, Halama – Cheechoo, Taffe, Sukeľ – Jeglič, Sádecký, Nedorost – Chipchura, Surový, Musatov – Šťastný, Lušňák, Skalický

Jekaterinburg: Sochackij – Čajkovský, Vasilevskij, Timašov, Ščitov, Žuravľov, Turbin, Ščemerov, Kivistö – Simakov, Romanov, Golyšev – Michnov, Koukal, Garejev – Moňa, Torčeňuk, Ivašov – Buchtele, Tičar, Čistov

Bez názvu-10

Miloš Říha, tréner Slovana: „Do duelu sme vstúpili trocha nešťastne, napriek tomu sme hrali dobre a vypracovali sme si šance, žiaľ najprv sme ich nepremenili. Súper skóroval po našej hrubej chybe, ale do tretej tretiny sme išli s odhodlaním zvíťaziť. To sa mi páčilo, všetci hráči odovzdali maximum a divákom ukázali charakter, že dokážu otáčať stretnutia.“

Bez názvu-3

Vladimir Krikunov, tréner Jekaterinburgu: „Takýto zápas sa mi hodnotí nesmierne ťažko. Je škoda, že sme vedenie neudržali až do konca.“

Pavol Skalický, útočník Slovana: „Nezačali sme dobre, potom sme si niečo povedali. Súboj sa nám podarilo otočiť, sme radi, že sme to zvládli. Teší ma, že som konečne strelil gól, snáď sa zlepším ešte viac a budem platným členom tímu.“