Brit sa vyfotil s únoscom airbusu. Nemal som čo stratiť, hovorí

290

    „Výsmiaty“ mladík na nej vnútri lietadla stojí vedľa únoscu, ktorý má na sebe pás s drôtmi. Psychicky labilný páchateľ zrejme chcel únosom riešiť rodinné problémy

    Spoločnú fotku s únoscom si spravil dvadsaťšesťročný zdravotník Ben Innes z Aberdeenu. Bol jedným zo siedmich ľudí, ktorých Sajf AddIn Mustafa držal na palube do poslednej chvíle.

    Innes britskéj tlače povedal, že sa nechal vyfotografovať s únoscom, aby sa zblízka mohol pozrieť na jeho samovražedný výbušný pás. Fotografiu okamžite odoslal priateľom. „Povedal som si, že ak je jeho bomba skutočná, potom rovnako nemám čo stratiť,“ citoval ho denník The Sun.

    „Neviem, prečo som to urobil. Bolo to neopatrné, ale snažil som sa zachovať si dobrú náladu. Požiadal som jedného z členov posádky, aby mi tlmočil, a spýtal som sa únosca, či by som sa s ním nemohol vyfotografovať. Kývol, že áno, tak som sa vedľa neho postavil, usmial sa do kamery a letuška nás odfotila,“ opísal Innes situáciu.

    Kým policajti jeho správanie považujú za riskantné, Innesovi priatelia povedali, že to presne zodpovedá jeho povahe. „Netuším, prečo tu fotografiu urobil, ale myslím si, že sa sám ponúkol, pretože sa ničoho nebojí a ničomu sa nevyhýba,“ povedal Innesov spolubývajúci Chris Tundogan.

    Hoci na sociálnych sieťach sa o fotografií hovorí ako o „selfie“, Innesova matka Pauline povedala, že je zrejmé, že jej syn spúšť nestlačil. „Je jasne vidieť, že Ben nefotil,“ povedala.