Britský transsexuál dosiahol premiestnenie z mužskej do ženskej väznice

153

    Úrady o tom rozhodli po mohutnej internetovej kampani, v ktorej sa pod výzvou za premiestnenie 26-ročného odsúdenca, vystupujúc pod menom Tara Hudson, podpísalo vyše 150 tisíc ľudí.

    Transsexuál, ktorého čaká do úradného uznania za ženu ešte jeden chirurgický zákrok, bol odsúdený v Bristole za fyzický útok na vrchného v bare. Za hlavičku, ktorú uštedril v opitosti, dostal trest troch mesiacov väzenia. Hoci sa proti rozsudku odvolal, súd neobmäkčil, pretože bol za podobný čin odsúdený v minulosti už osemkrát.

    Výtržník, ktorý podľa britskej tlače žije väčšinu svojho dospelého života ako žena, bol umiestnený do mužskej väznice s vyššou bezpečnosťou, kde ho podľa jeho obhajcov „šokovalo drsné prostredie“.

    Väzenská služba sa ohradila proti obvineniam z necitlivého prístupu vyhlásením, že podľa občianskeho statusu odsúdenca ide stále ešte o muža. Nakoniec ale bol transsexuál premiestnený do ženskej väzby.

    Pred odchodom na neho spoluväzni ešte pokrikovali: „Taro, Taro, ukáž nám svoje prsia!“ Podľa iniciátorov kampane vojna za práva transsexuálov zďaleka ešte neskončila, pretože je vraj táto sexuálna menšina v britskej spoločnosti stále utláčaná a prehliadaná.