Brust si udržal druhú nulu, teraz proti Budapešti

1205

Slovan zatiaľ pokračuje v trende vonku vypredané, doma poloprázdne. Na posledný zápas prišlo iba 3420 divákov, čo bola najnižšia návšteva za posledné roky v ich domácej aréne. Aj Detva v tomto kole urobila rekord s 393 divákmi. Najviac fanúšikov bolo zvedavých v tomto kole na súboj Košíc s Michalovcami na čom mali veľkú zásluhu práve hostia – 6736 divákov.

Víťazstvo Slovana v stretnutí s MAC Budapešť sa očakávalo, napriek tomu to po prvých dvoch tretinách nebolo jednoznačné. Zápas spečatili v tretej tretine gólmi Kytnár s prihrávky Meszároša a Puliš s prihrávky Viedenského, ktorého to bol prvý zápas v sezóne.

Slovan Bratislava – MAC Budapešť 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 23. Zigo (Bačik), 47. Kytnár (Meszároš, Štajnoch), 49. Puliš (Viedenský, Sersen).
Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Jurčiak, D. Konc ml., vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Macaulay (MAC) 10 min za vrazenie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3420 divákov.
Slovan Bratislava: Brust – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Hudec – Vandas, Zigo, Abdul – Puliš, Viedenský, Kukumberg – Miklík, Kytnár, Bondra – Žitný, Urbánek, Matoušek – Jendek
MAC Budapešť: Halász – Macaulay, Reiter, Carlisle, McNally, Bl. Orbán, Garát – Bodó, Langkow, Br. Orbán – Sofron, Pitt, Terbócs – Nagy, Stretch, Klempa – Szigeti, Majoross, Kreisz