Brutálny gang vrahov svoje obete zomlel v mlynčeku na mäso

1697

Naozaj brutálnym spôsobom sa gang Sátorovcov zbavoval svojich konkurentov, nepohodlných svedkov a bielych koní. Osem jeho členov poslal v pondelok súd v Banskej Bystrici až na 25 rokov do väzenia. Prokurátor po vynesení rozsudku vyhlásil, že v počte vrážd nemajú páchatelia v celej strednej Európe konkurenciu.

Ľudovít Sátor

Mafiánska skupina z južného Slovenska podľa slov obžaloby zavraždila niekoľko svojich konkurentov, nepohodlných svedkov a bielych koní. Dokonca popravili aj samotnú hlavu zločineckej skupiny Ľudovíta Sátora. Svojich obetí sa zbavovali skutočne otrasným spôsobom – rozdrvil ich v mlynčeku na mäso. „V počte vrážd nemajú konkurenciu. Myslím, že v strednej Európe nie je gang, ktorý by mal na svedomí viac ako 40 vrážd,“ povedal prokurátor pre TV JOJ.

 Výpoveď mafiánov pomohla nájsť ďalšie telá obetí 

Osem mužov čelilo obžalobe z 12 spáchaných skutkov. Okrem hlavných predstaviteľov bol členom mafiánskej skupiny Sátorovcov tiež bývalý policajt, ​​ktorý gangu donášal informácie. Tie vraj viedli k vražde Vojtecha Ésciho, ktorý patril do konkurenčnej skupiny. Súd udelil obžalovaným mužom tresty vo výške od 17 do 25 rokov.

Obeť rozomleli v mlynčeku na mäso! Spomienka na brutálne vraždy slovenskej mafie

Hovorca súdu Katarína Kudjáková oznámila: „Senát Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici uznal vinnými osem osôb obžalovaných zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, závažného činu úkladnej vraždy a ďalších trestných zločinov.“ Prokurátor dodal: „Je to prvá etapa v kauze Sátorovcov, neboli udelené žiadne doživotné tresty, pretože spolupracujú. Obvinili sme ešte ďalšie osoby, ktoré si objednali vraždu.“

CHRONOLÓGIA: Prípad vyvraždenia klanu pápayovcov v Dunajskej Strede

Proces trval necelý rok. Jedným zo svedkov bol aj policajný prezident Milan Lučanský. Ten hovoril o stretnutí so Satorom. Rovnako prehovoril aj jeho predchodca Jaroslav Spišiak, ktorého chceli Sátorovci zdiskreditovať. „Vtedy to nikto neriešil, teraz som za obeť,“ uviedol bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak.

Slovenské krimi: Zavraždili minimálne 20 ľudí a ich telá rozpustili v kyseline

Vďaka spolupráci obžalovaných sa podarilo policajtom objaviť ďalšie obete. „Vykopali sme ďalších 10 tiel. Kauza pokračuje, sú tam aj ctihodní občania z komunálnej politiky,“ povedal prokurátor. Kauza Sátorovcov nie je ešte na konci. Medzi menami obžalovaných sa objavuje aj starosta Dolného Chotára a jeho syn.