Brutálny zločin na trojročnom chlapčekovi! Útočníci mu poliali tvár kyselinou

793

Traja muži úmyselne zaútočili kyselinou na trojročné dieťa priamo pred zrakom jeho matky. Chlapček bol z obchodného centra v britskom Worcestri okamžite prevezený s vážne poleptanou tvárou a pažami do nemocnice. Tváre všetkých útočníkov zachytila ​​kamera. Polícia ich dopadla 200 kilometrov od miesta činu.

„Čo to urobili môjmu dieťaťu?“ Vykríkla zúfalá matka, keď neznámi útočníci vyliali na jej syna kyselinu, ktorý sedel v kočíku v obchodnom centre Home Bargains v Londýne. Polícia tvrdí, že išlo o plánovaný útok.

Trojročné batoľa utrpelo závažné popáleniny a bolo prevezené do nemocnice, kde mu lekári ošetrili vážne zranenia rúk a tváre.

 Útočníkov polícia  dopadla 

Polícia začala pátranie a následne zatkla troch mužov vo veku 22, 25 a 26 v Londýne asi 200 kilometrov od miesta činu, kde sa chystali prenocovať. V nedeľu sa podarilo dolapiť ďalšieho muža vo veku 39 rokov vo Wolverhamptone. Teraz zadržiavajú štyroch mužov podozrivých pokusu o spáchanie vážneho ublíženia na zdraví.

Detektívne inšpektor Tony Garner povedal: „Radi by sme poďakovali každému, kto zdieľal našu žiadosť v priebehu víkendu a dodával nám informácie. Je to pre nás obrovská pomoc pri vytváraní lepšej predstavy o tomto incidente. Stále pobádame ľudí, aby nám dodávali informácie.“

Poranený chlapec bol v nedeľu popoludní prepustený z nemocnice domov. Avšak následky útoky si zrejme ponesie ešte dlho.