Cez 20 ľudí sa zranilo v tlačenici s býkmi v Španielsku

469

Pri ďalšom tradičnom behu s býkmi v španielskej Pamplone sa v sobotu opäť zranili ľudia, z ktorých 21 skončilo v nemocnici. Ide tak o najhoršiu bilanciu tohtoročnej akcie. Tentoraz však bežcov väčšinou neporanili zvieracie rohy. Účastníci utrpeli zranenia hlavne v tlačenici s býkmi pri vchode do arény.

Ľudia sa tlačili a padali pri vchode do toreadorské arény, čo krátko bránilo býkom vstúpiť do tohto priestoru. Zvieratá sa o to napriek tomu bezhlavo pokúšala a niektorých ľudí zranili kopytami aj inak. Vážne zranenia utrpel jeden 19-ročný Španiel. V nemocnici skončilo ďalších 20 ľudí, niektorí majú tržné rany a pomliaždeniny. Dvoch z nich dobodali rohy býkov, spresnil hovorca Javier Sesma.

Doterajším najtragickejším dňom tohtoročných behov bol piatok, kedy mohutný rozzúrený býk nabral postupne na rohy jedného Američana a dvoch Španielov.

Posledný beh v Pamplone sa očakáva v pondelok. Zhruba 850 metra dlhý beh s býkmi medzi ohradou a arénou v severošpanielskom meste trvá len niekoľko minút, ale prináša veľké vzrušenie bežcom i divákom.

Zúčastňuje sa ho každý deň tisícky ľudí, medzi ktorými sú ako skúsení Španieli, tak turisti z mnohých krajín túžiaci po dobrodružstve.